Kryptoinovace se slučují s finančními službami

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologie blockchain a kryptoměny stále více vstupují do tradičního finančního světa. Tyto vcelku nové nástroje tak nabízí pokročilé konkurenceschopné služby.

Rozvíjející se kryptoměnové služby

Kryptoměny a technologie blockchain již dávno nepatří mezi technologickou „punk“ záležitost. Téměř každé odvětví provádí digitalizace a zefektivnění svých platforem a služeb pomocí blockchainu a nadnárodní společnosti přemýšlejí a pracují na vlastních digitálních měnách.

Díky inovacím z oblasti kryptoměn je podnikání stabilnější, transparentnější, bezpečnější a mnohem přesnější. Zatímco se najde mnoho ICO podvodů, které se snažily pouze přiživit na trendu a okrást důvěřivce, některé projekty již opravdu přináší výsledky.

Kryptoprodukty mostem k adopci

V současnosti tak nalezneme mnoho projektů, které se již slučují s tradičními finančními službami. Ačkoliv patří mezi novinky, již existuje několik společností, které nabízejí krypto/fiat platební karty. Ty se snaží vytvořit most mezi těmito dvěma světy. Kryptoměny nabízejí snížení transakčních nákladů, soukromí uživatelů a další výhody. Kryptodebetní karty však stále upevňují svoji pozici na trhu.

Za další můžeme považovat kryptoměnové automaty nebo bitcoinmaty. Ty k dnešnímu dni přesahují počet 7100 a zájemcům tak umožňuje nakoupit kryptoměny prostřednictvím hotovosti či platební karty. Trend s bitcoinmaty nadále roste a pokrok je dobrým ukazatelem toho, co lze v budoucno očekávat.

Kryptoměnové deriváty a futures obchodování za poslední dva roky raketově vzrostly, protože byly spuštěny na několika významným světových akciových trhů. Mezi nejoblíbenější platformu pro bitcoinové futures stále patří Bakkt, která byla spuštěna v září 2019.

Kromě finančních nástrojů se o kryptoměnách začíná mluvit i v centrálních bankách po celém světě. CBDC neboli digitální měna vydaná státem se stává stále více žhavým tématem několika vlád. Státy jako Čína či Austrálie dokonce vydávají vládní prostředky na digitalizaci a implementaci blockchainu do systému.

Závěr

Za pouhých 11 let si kryptoměny a technologie s nimi spojená vydobývají své místo ve finančním světě. Pokud se kryptoměnám povede prokázat své výhody oproti fiat měnám i v této nestabilní době, budou mít před sebou slibnou budoucnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře