Kryptobuzra Exmo pod hackerským útokem

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza Exmo ztratila 5 % svých celkových aktiv v důsledku zjevného hackerského útoku. Exmo, kryptoměnová burza se sídlem ve Velké Británii, utrpěla zásadní narušení bezpečnosti, což způsobilo, že platforma byla nucena pozastavit všechny výběry.

Podezřelé výběry

Britská kryptoburza Exmo byla založena v roce 2014 a neustále rozšiřuje svou funkcionalitu, přidává do seznamu nová aktiva a aktivně se snaží zvyšovat počet zákazníků.

Podle bezpečnostního oznámení Exmo v pondělí detekovala podezřelou aktivitu při výběru, kdy velké kryptoměny jako Bitcoin (BTC) podezřele rychle odcházely z platformy.

Maria Stankevich, vedoucí rozvoje podnikání v Exmo, řekla, že incident není „nic, co by bylo velmi vážného“, protože dotčené peněženky tvoří zhruba 5 % celkových aktiv držených burzou.

“Zdůrazňujeme, že veškerý majetek ve studených peněženkách je v bezpečí”

uvádí se v oznámení.

Nejednalo se jen o Bitcoin

Podle oznámení mezi další zasažené kryptoměny patřilo Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Tether (USDT), Zcash (ZEC) a Ethereum Classic (ETC). Burza vyhledala korespondující peněženky, které se pravděpodobně do hackingu zapojily a požádala globální burzy o zablokování souvisejících peněženek.

Stankevich poznamenala, že burza dosud nevyčíslila celkovou výši ztrát a tvrdí, že společnost Exmo se nyní zaměřuje na sledování pohybu stažených finančních prostředků.

Exmo zahájilo bezpečnostní vyšetřování a případ také ohlásila londýnské policii. Společnost požádala uživatele, aby do peněženek Exmo nevkládali žádné prostředky, dokud nebude problém vyřešen.

“Chceme vás ujistit, že pokud bude tímto incidentem ovlivněn jakýkoli uživatelský fond, vše bude zcela kryto společností Exmo”

uvedla společnost.

Na začátku prosince společnost Exmo obdržela dočasnou registraci od britského úřadu pro finanční chování, což jí umožnilo pokračovat v obchodování po delší dobu, a to až do 9. července 2021.

Závěr

Bezpečnost je vždycky důležitá. A to jak pro uživatele samotné, tak i pro burzy. Snad se jednalo o ojedinělý případ a burza nebude muset čelit dalším útokům. Při jakékoliv manipulaci s kryptoměnami na burze si dávejte pozor a hlavně neklikejte na linky, u kterých nevíte, odkud jsou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Je příjemné vidět, jak se etika burz od hacku Mt.Gox posunula.

spot_img