Krypto kreditní karty jako další krok k masovému přijetí kryptoměn

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Konkurence v nabídce karet, s nimiž můžete snadno utrácet své kryptoměny, rychle stoupá. Tyto digitální měny přidávají do svých nabídek nejen velcí platební giganti jako Visa či PayPal, vlastní kreditní karty zavádí do běžného platebního procesu i čím dál více kryptoměnových společností.

Platba kryptoměnami prostřednictvím kreditní či debetní karty se brzy stane běžným jevem. Nyní musíte projít složitým procesem, kdy je třeba svůj digitální majetek směnit za fiat, což sebou přináší poplatky za směnu a v některých případech dokonce i za výběr. Poskytovatel krypto karet se o tento proces postará za vás.

Kryptoměnové kreditní a debetní karty jsou již nějakou dobu v hledáčku trhu. Během počáteční euforie s ICO v roce 2017 obdrželo několik projektů miliony dolarů na financování těchto karet.

Kryptoburzy jsou napřed

Začátkem července Binance oznámila spuštění karty Visa Swipe. Burza tímto podporuje svůj záměr stát se více než jen burzou kryptoměn, ale také dokázat, že může platformě přinést likviditu v řádu milionů dolarů. V komentáři k tomuto vývoji, CEO burzy Changpeng Zhao, řekl :

“Poskytnutím hmatatelného způsobu transakce, převodu a utrácení kryptoměn pro každodenní použití podporujeme naše poslání zpřístupnit kryptoměny masám. Díky tomu, že uživatelům umožníte převádět a utrácet své kryptoměny přímo u obchodníků z celého světa, bude prostředí kryptoměn plynulejší a použitelnější. “

Americká kryptoburza Coinbase byla první společností v krypto světě, která se stala hlavním členem Visa. Společnost pilotovala svůj program kreditních karet ve Velké Británii již v roce 2019 a pomalu se dostává do dalších zemí. Zeeshan Feroz, generální ředitel společnosti Coinbase UK, napsal:

„Zákazníci mohou svou kartu používat na milionech míst po celém světě, provádět platby prostřednictvím bezkontaktních čipů, stejně jako vybírat hotovost z bankomatů. Když zákazníci používají svou kartu Coinbase, okamžitě převedeme krypto na fiatovou měnu, například GBP, která se používá k dokončení nákupu.“

Nyní vstupují na trh lídři

Jak je vidět, obě burzy jsou na dobré cestě, aby získaly dobrý podíl na trhu kryptoměn. Neměli by však usnout na vavřínech. Velké platební sítě jako Visa a Paypal se totiž chystají  samy nabízet kryptoměny.

Společnost Visa to myslí s vývojem vážně. Finanční gigant shromažďuje cenné know-how v oblasti kryptoměn a má specializovaný tým na blockchain. Nedávno vydali oznámení týkající se digitálních měn:

„Věříme, že digitální měny mají potenciál rozšířit hodnotu digitálních plateb na větší počet lidí a míst. Proto chceme pomoci utvářet a podporovat jejich roli v budoucnosti peněz.“

Společnost Visa nadále poukazovala na to, že regulační orgány a vedoucí představitelé politik mají stále otázky a obavy týkající se digitálních měn, například ohledně ochrany spotřebitele a odolnosti vůči platbám. Společnost věří, že nejlepším způsobem, jak tyto obavy vyřešit, je spolupráce s předními společnostmi a veřejným sektorem.

Dalším velkým hráčem pohybujícím se stejným směrem je PayPal. Síť digitálních plateb spolupracuje s Evropskou komisí na vývoji právního rámce pro kryptoměny. V dopise Evropské komisi PayPal uvedl:

„PayPal nepřetržitě sleduje a vyhodnocuje globální vývoj v prostoru kryptoměn a blockchainu / distribuované knihy. Pro nás je obzvláště zajímavé, jak lze tyto technologie a kryptoaktiva využít k dosažení většího finančního začlenění a k vyřešení některých bolestivých bodů, které dnes ve finančních službách existují. “

Závěr

Visa a PayPal jsou jen dvě z velkých jmen, která se chystají nabízet služby kryptoměn. Když tak učiní, jejich rozsáhlá nabídka debetních a kreditních karet by mohla pohltit většinu současného trhu. Pokud se tak stane, budou dosavadní poskytovatelé kryptoměnových karet pravděpodobně muset tvrdě bojovat, aby si udrželi svoji dominanci. V každém případě tato soutěž přináší býčí sentiment a doufejme, že také kapitál do kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

To bude jízda.. 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: