CEO Binance upozorňuje na selhání Bitcoinu coby bezpečného uložiště

3.7
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin dosáhl nového cenového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hackeři z KuCoinu využívají UniSwap pro dump OCEAN a Synthetix, další DeFi mohou následovat • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin pokračoval v postupném zvyšování...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin za sebou letos zanechal mnoho zklamaných investorů, když se prudce propadl spolu s akciovým trhem kvůli situaci okolo globální pandemie COVID-19, což zpochybňuje jeho schopnost fungovat jako tzv. bezpečné úložiště.

Cena bitcoinů se však rychle zotavila a pohybuje se nyní kolem hodnoty 9 338 USD. Vzpamatovávají se i globální akciové trhy, a to i přes pesimistické ekonomické výhledy.

Nicméně vlivný CEO největší světové kryptoburzy dle objemu, Binance, varoval, že bitcoiny jsou stále vázány na akciový trh a budoucí pád by mohl cenu bitcoinů snížit.

„Akciový trh je asi tisíckrát větší než krypto trh,“

poznamenal Changpeng Zhao, CEO Binance.

„Pokud akciový trh klesne a mnoho lidí ztratí své peníze, tito lidé, kteří mají i krypto investice, je budou chtít převést na hotovost. Má to dopad na třídy aktiv a strhává je dolů.“

Bitcoinová reputace „digitálního zlata“ byla poničena v březnu letošního roku, kdy cena bitcoinů klesla o více než polovinu za méně než 24 hodin, kvůli panice vyvolané šířící se pandemií Covid-19.

„Lidé by neměli brát popis bitcoinu coby bezpečného ráje příliš doslova,“

Uměle poháněný trh

Globální akciové trhy byly v posledních měsících poháněny obrovským stimulačním úsilím vlád a centrálních bank po celém světě. Federální rezervní systém USA snížil úrokové sazby v březnu téměř na nulu a od té doby slíbil miliardy dolarů finančním trhům, podnikům, a státní a místní vládě.

Někteří odborníci varovali, že současný růst akciového trhu nebude trvat dlouho.

Závěr

Jak můžeme vidět, někteří odbornicí nedají na bitcoiny coby bezpečné úložiště kapitálu dopustit, jiní naopak mají názor zcela opačný. Co si myslíte vy? Je rozumné v době krize své úspory investovat právě do bitcoinů? Ať je odpověď jakákoliv, kryptoměny se staly nepostradatelnou částí dnešního finančního průmyslu a v jisté míře jej i ovlivňují, to platí i naopak.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře