Korelace zlato vs BTC signalizuje, že se bitcoin stává bezpečným přístavem

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nová studie uvádí, že i navzdory probíhajícímu medvědímu trhu s kryptoměnami investoři stále více vyhledávají bitcoiny.

Nárůst korelace mezi bitcoinem a zlatem (XAU) je podle digitálních stratégů z Bank of America jedním z hlavních ukazatelů prokazujících důvěru investorů v BTC během pokračujícího hospodářského poklesu.

Korelace bitcoinu se zlatem, které je běžně považováno za zajištění inflace, letos roste a na začátku října dosáhlo nejvyšších ročních úrovní. Rostoucí trend korelace začal 5. září poté, co zůstal od června 2021 blízko nule a v březnu 2022 se stal negativním, uvedli ve zprávě stratégové BofA Alkesh Shah a Andrew Moss.

„Bitcoin je aktivum s pevnou nabídkou, které se nakonec může stát zajištěním inflace,“ napsali stratégové. Růst korelace BTC/XAU však není jediným ukazatelem signalizujícím rostoucí důvěru investorů v bitcoiny jako uchovatele hodnoty.

Zdroj: Bank of America

 

Korelace s akciemi

Bitcoin také stále více koreluje s hlavními akciemi, jako je S&P 500 (SPX) a Nasdaq 100 (QQQ). Korelace mezi Bitcoinem a SPX a QQQ dosáhla 13. září historických maxim, napsali stratégové BofA a dodali:

Zpomalující pozitivní korelace s SPX/QQQ a rychle rostoucí korelace s XAU naznačují, že investoři mohou považovat bitcoiny za relativní bezpečné útočiště, protože makro nejistota pokračuje a dno trhu se teprve uvidí.

Odliv BTC z burz

Stratégové BofA také zmínili masivní odliv bitcoinů z burz do osobních nebo self-hostovaných peněženek. Podle studie byly týdenní odlivy burz BTC na začátku října největší od poloviny června, což znamená třetí týden odlivu v řadě. Stratégové zdůraznili, že velké a nepřetržité odlivy do osobních peněženek naznačují omezený krátkodobý prodejní tlak a uvedli:

Investoři převádějí tokeny z výměnných peněženek do svých osobních peněženek, když mají v úmyslu HODL, což naznačuje potenciální pokles prodejního tlaku.

Stratégové BofA zmínili, že metodika zprávy zahrnuje data z velkých bitcoinových burz, včetně Binance, Coinbase, Coincheck, FTX, Gemini, Kraken a dalších.

Transparentnost blockchainu nám umožňuje nahlédnout do ekosystému digitálních aktiv, který není dostupný na tradičních finančních trzích.

Bezpečný přístav nebo ztráta hodnoty

Nová zpráva přichází uprostřed rostoucích rizik globální ekonomické recese, která zvyšuje poptávku po zajištění proti inflaci. Bitcoin ztratil asi 70 % své tržní hodnoty uprostřed masivní kryptozimy v roce 2022, což vyvolalo další skepticismus ohledně jeho statusu jako zajištění inflace.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img