Komisařka SEC říká, že drsné podmínky na kryptotrhu povedou k silnějšímu průmyslu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po kolapsu TerraUSD a rozhodnutí Celsia zmrazit výběry se tržní ceny drasticky snížily. Cena bitcoinu je nyní 20 800 USD, což je nejníže od prosince 2020.

Hester Peirceová, komisařka Komise pro cenné papíry a burzu (SEC), však naznačila, že pokračující medvědí trh pomůže vybudovat silnější základnu pro kryptoprůmysl a pomůže lépe pochopit kryptotrh jeho účastníkům i regulačním orgánům.

SEC: Kryptotrh má schopnost samoregulace

Ačkoli některé společnosti mohou požádat o finanční pomoc, komisařka navrhla, že finanční pomoc nespadá do pravomoci Komise pro cenné papíry a burzu. Dále uvedla, že nepodporuje finanční výpomoci pro kryptoměnové společnosti.

Dodala, že krypto „nemá záchranný mechanismus“ a že tato absence je „jednou ze silných stránek tohoto trhu“, což naznačuje, že kryptotrh má určitou schopnost samoregulace. “Opravdu musíme tyto věci nechat, aby se odehrávaly,” uzavřela komisařka.

Peircová dále radila investorům, aby se měli na pozoru před jakoukoli službou, která slibuje vysoké výnosy. V takovém případě se investoři „musí ptát na související rizika”.

Kromě tématu záchrany Peircová poznamenala, že SEC může za současných podmínek obdržet více tipů na podvody. Varovala, že podvodníci mohou využít zoufalství investorů vyplývající z medvědího trhu.

Peircová zůstává vůči kryptu pozitivní

V jednom z rozhovorů tento týden Peircová také vyjádřila pozitivní náladu vůči zákonu o odpovědných finančních inovacích. Zákonu, který by stanovil jasná pravidla pro kryptoměnový průmysl. Na začátku tohoto měsíce jej odhalily senátorky Cynthia Lummis (R-WY) a Kirsten Gillibrand (D-NY).

Peircová se také vyjádřila ve prospěch bitcoinových ETF v projevu minulý týden. SEC dosud odmítl všechny spotové bitcoinové ETF. Ve svém prohlášení Peirceová naléhala na regulátora, aby „přestal kategoricky popírat produkty obchodované na kryptoburze“.

Závěr

Komisařka historicky obhajovala mírné regulace kryptoměn a je zodpovědná za návrh SEC Safe Harbor, který by umožnil rychlý rozvoj nových krypto projektů. Její funkční období bude končit v roce 2025, do té doby má možnost prosazovat kryptoměny a podílet se na zmírňování regulací.

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: