22.06.22 Analýza BTC/USD – Korektivní pohyb v rámci krátkého růstu

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) zrovna dělá korektivní pohyb v rámci prozatím malého cenového růstu. Alespoň to tedy v těchto chvílích na korekci předešlého růstu vypadá. V každém případě je to stále dost slabota. Občas pumpne nějaký shitcoin. Některé altcoiny udělaly od tržního dna vcelku slušný retrace. Ale jinak jde z toho trhu pořád znát docela velký strach. Díky tomu bitcoin působí hodně líně.

Typy obchodníků – Jaký druh obchodování zvolit?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin má za sebou první malou rostoucí vlnu, během které kurz vzrostl o více jak 23 %. A trvalo to zhruba tři dny, což není samozřejmě špatné. Leč povedlo se umazat skutečně jenom malý díl těch předešlých ztrát. Momentálně tedy dochází ke korekci toho malého cenového růstu. Respektive to na první pohled jako korekce vypadá.

BTC

Máme před sebou malé červené svíce, které neznamenají žádný velký pohyb, větší iniciativu cenu zatlačit dolů. Zároveň jsou u těchto svíček velmi malé objemy. Což jenom potvrzuje, že ta iniciativa je ze strany prodejců skutečně slabá. Proto bychom měli spíše brzy sledovat nový pokus o kurzovou expanzi. A ta by měla být jíž mnohem agresivnější než první rostoucí vlna.

V každém případě je důležité, aby bitcoin setrvával nad cenovým pásmem 20 000 – 19 000 USD. Čím níž, tím nepřekvapivě hůř. Samozřejmě případné pokoření dosavadního tržního minima z 18. června by byl obrovský problém. Přesněji řečeno by nás čekal pád do pásma 16 000 – 14 000 USD. Tam jsme nebyli hodně dlouho.

Závěrem

Bitcoin má nyní hodně unavený vývoj, ale to z technického hlediska není až takový háček. Tržní psychologie je nyní holt dost špatná, všichni se bojí nakupovat. Jakmile ale trh získá nějaké sebevědomí, můžeme se třeba na těch 30 000 USD dostat. Leč to chce prvně nějaký slušný impulsní pohyb. Ten nám pořád chybí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

30 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Až se oficiálně oznámí v Americe recese, bude skluzavka…

LHTS

Nepodcenoval bych teorii her. Vychazite z predem „dane“ a nemenne korelace BTC (crypto) / SP500

Lukas22

A preco by nevychadzal z tejto korelacie? Je viditelna uz cele mesiace a zatial nic nenasvedcuje ze by mala skoncit.

Vojtech

Ta korelace v různých dobách sílí či slábne, ale může se taky aspoň na čas zcela vytratit. Aspoň hypoteticky v případě, že by btc přestal být z nějakého důvodu většinou trhu jednoho dne vnímán jako risk on asset. Na to časem klidně může dojít, i když aktuálně se taková eventualita jeví jako holý nesmysl. Btw pokud bych nevěřil, že na to jednou dojde, asi bych vůbec neakumuloval hodl část portfolia🙂

Lhts

Jde o obchodní příležitosti co jako Obchodnik očekáváte. Odpoutání od zmíněné korelace nemusí znamenat vystřelení na sto tisíc.

Ivan

To určite áno. Koleracia s akciovým trhom je očividna.Ked sa index pobral na sever za ním ho nasledoval btc, keď otočil tak btc tiež. Mam takú myšlienku, ze by nám pomohla kvalitná písomná analýza akciového trhu od takého borca, akým určite je pán Jarolim, aby sme vedeli viac co možno očakávať v blízkej dobe, aj kde ma uvedený trh rezistencie a suporty.

Vojtech

Já bych teď na TA právě moc nedával. Ani na bitcoinu, ani na těch indexech. Teď je hlavně důležité sledovat dxy, tržní psychologii a makrofundament – inflaci, ropu, centrální banky. U HDP se všeobecně žádný zázrak nečeká, takže pokud tam za q2 nebude nějaký skutečně markantní propad oproti očekáváním, paniku to podle mne spíš nevyvolá. Důležitá ovšem bude opět inflace, resp. US CPI data za červen.

Ivan

Ďakujem, mate určite kus pravdy, z vašich príspevkov do diskusie je vidieť, ze ste „v obraze“

Vojtech

Díky🙂 Ale raději bacha, můžu se klidně mýlit, popravdě nemám ani ekonomické vzdělání 🙁

Lhts

Nyní se “provalilo” ze jeden lékař ma o dva body vyšší IQ, tuším 206 než nejchytřejší Ucitel Kostka 😉. Trochu ho s…, ze se tim porad chvástál 😀

Vojtech

200+ už je fakt moc, jste si jistý?😃

LHTS
Poslední editace 7 měsíců před přes LHTS
Vojtech

Nemám premium🙂 ale pochopil jsem, že šlo o děti. Tam se kvocient počítá trochu jinak. Taktéž záleží na zvoleném testu/baterii. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nehledě na množící se hlasy, že zavedené testy inteligence měří různé věci, jen ne inteligenci😃 Například u nás hojně užívaný WISC nebo v případě těch nadanějších IST měří spíše exekutivní fce. V zahraničí jsou užívané metody i celé baterie zase jiné a taktéž normy jsou odlišné. Suma sumárum – je to jedno, stejně jen to jen „jakési“ číslo, napříč státy těžko porovnatelné. No a stran predikce úspěšnosti, natož spokojenosti v životě vlastně vůbec nic neříká. Naštěstí 😉

lhts

Poslal jsem Vam odemceny clanek. Jsou to previti, chteji nejakou emailovou adresu, tak jim poslete treba tuhle: 🙂

https://10minutemail.net/?lang=cs

Ten rozhovor je dost rozshaly a netyka se pouze deti.

Vojtech

Já se na to zdráhám klikat😃 To víte, nejsem IT vzdělanec a co když tam na mě vyskočí krom víru nebo trojana i nějaké 10minute porno😂

Ivan

Práve som pozeral do titulkov amerického denníka (www. market watch) a poviem vám nevyzera to dobre.

Milan

Podle kalendáře bude HDP oficiálně příští středu a panika na akciovém trhu nestane tradičně v předstihu 🙂

Wake up !!!

Proč jen tlacháte jako trapné opilé ženské ?

Wake up !!!

Takže obchod ve výši 13 milionů dolarů srazil tržní hodnotu BTC o 5,9%, tj. o 20 miliard USD! Tomu se říká nízká likvidita.

Microstrategy (nejznámější firma, která má nakoupený BTC na páku) vlastní 129,218 Bitcoinů. Co se bude dít s cenou v případě, že bude úvěrovou firmou donucená k likvidaci?!
A co Celsius?
CHCI ODPOVĚĎ VY CHYTRÁCI !!!

Fantom

Celsius už umřel, jen to ještě nepřiznal. A Microstrategy dávno žádné bitcoiny nemá. Převedla je do dceřiné firmy Macrostrategy a tam je nemusí reportovat SEC. A je docela možné že právě nyní tyto mince vesele proudí na trh a způsobují pokles ceny. Po nynějším krátkodobém retracementu budeme, předpokládám dále s cenou klesat. Docela se na to těším až budu nakupovat za výhodnější ceny 🙂 Stačí to takto jako odpověď nebo chcete ještě nějaké upřesnění 😀

Vojtech

Vidím to podobně. Každopádně dotyčný jistě nechce upřesnění. Mám takové tušení, že … to s ním bude celkově poněkud komplikovanější 🙁 Kromě toho pravděpodobně nalil do krypta nemálo peněz a teď se prostě zlobí, že mu nevyšel jeho sen stát se přes noc z plebejce kýmsi víc. Asi naletěl nějakému kryptoguruovi? Podle mě má jednoduše strach, že přijde o vše (pokud už vše v panice neprodal) a než aby slušně požádal o radu či názor, raději si hraje na vzdělance kopírováním článku z kurzy.cz bez uvedení citace a … darmo mluvit🥱

Soudce Ti

Ty jsi fakt dost dobrý ko.Ko.T

Wake up !!!

Příliš velká páka. Proč se hroutí miliardové krypto domino Three Arrows Capital.
A k tomuhle mi řeknou co, fantaktik?

Fantom

Vždyť ať jen zkrachují podvodné nebo prostě jen špatné projekty, ty kvalitní zůstanou. 3A je také na nejlepší cestě ke krachu. A jsou tu i další kandidáti – Elrond, SOL, FTX, Coinbase, SHIBA nebo DOGE. Následná panika srazí cenu veškerého krypta a bude možnost výhodně nakoupit.

rytchey

ze jsis zmenil nick ze soudce Ti na Wake up?

Lhts

Stačí: google: kryptomagazin.CZ “nick” Magazin je dobre indexovany narozdíl od iDnes

Wake up !!!

No, mám ten dojem, že legrace je u konce.
Nechají to spadnout na nulu, všechny ty sračky a lidstvo se zbaví alespoň jednoho debilniho likvidačního nesmyslu.
Sekta krypto bude ovšem plkati a metati fekálie dlouho. Nic jim to nepomůže.
Zbytečnost musí být eliminována.
Argumenty na obhajobu krypta neexistující. Byla to jen hra. Jen hra, nic více.

Fantom

Ale kdepak. Krypto tu zůstane. Má totiž co nabídnout. Škoda že jste tak naplněn nenávistí.

DejvLord

😀 Nato že je to nesmysl tak mu věnujete dosti času. Prolézáním kryptomagazínu. Čtením, diskuzí atd. Celkem slušný zájem nato že to tak pomlouváte.
Tu má někdo osobní život na hovno a někde si musí ty frustrace vyblít… Že 🙂

Marek

Já nechápu, k čemu je schvalovaní příspěvků, když se tu pak prezentují tyhle kraviny.

Reklama: