Kolik Salvador vydělává obchodováním s BTC

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rozhodnutí Salvadoru nakoupit BTC při jeho poklesu je jednoduchá strategie „buy the dip“, kterou hojně využívají jak začínající, tak zkušení obchodníci. Zde jsou výsledky takové strategie, které realizuje celá země ve Střední Americe.

Nejnovější nákup 100 BTC

Poslední významnou aktivitou na trhu v této zemi byl „Black Friday“, který trh s kryptoměnami zažil na pozadí oznámení nových pandemických opatření ve většině evropských zemí.

Vzhledem k rychlému nárůstu rizik na trhu více obchodníků opustilo trhy a drželo fiat měny. Kromě toho pokles ceny ropy inicioval globální korekci na trzích, která se následně projevila i na trhu s kryptoměnami. Bitcoin a další hlavní měny ztratily celkem přibližně 15 %.

Dne 26. listopadu prezident Salvadoru Nayib Bukele prohlásil, že země nakoupila dalších 100 BTC, které mají nyní již o 6,8 % vyšší hodnotu ve srovnání s nejnižším bodem před třemi dny. Hodnota pozice se zvýšila o 389 000 USD.

Předchozí obchody

Dříve Salvador nakoupil 150 nových mincí při zářijovém propadu bitcoinu. Tehdy cena první kryptoměny klesla na 43 000 USD z místního maxima 52 000 USD. Podle TradingView Bitcoin od té doby získal více než 30 % své hodnoty.

Kdyby byl Salvador soukromým obchodníkem, jeho portfolio by i po 15% ústupu z vrcholu vzrostlo o 2,1 milionu dolarů. Při ATH mělo portfolio Salvadoru hodnotu přibližně 48,6 milionu USD.

Po posledním obchodu na trhu drží 800 BTC, které mají nyní hodnotu přibližně 45 milionů USD. Známý kritik kryptotrhu Peter Schiff vyzval prezidenta země, že svou obchodní strategií při řízení celého rozpočtu země vytváří příliš mnoho rizik pro ekonomiku země.

Závěr

Zatím to, i přes veškerou kritiku, vypadá, že se Salvadoru držení a nákup BTC vyplácí. Jak vidíte vy budoucnost Bitcoinu v Salvadoru? Bude to fungovat, nebo je zde šance, že to celou zem potopí?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: