Klid a HODL: 3 důvody, proč neprodávat Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V posledním týdnu kryptoměny zažily propad. Za velké cenové výkyvy kryptoměn mohou přesuny BTC a zásah Číny do obchodování s digitálními aktivy na kryptoburzách. V článku si ukážeme 3 důvody, proč v této situaci zachovat chladnou hlavu.

Vstup Bakktu

Bakkt zahájil svoji činnost v září letošního roku. Ačkoliv nezaznamenal takový úspěch, postupně se zájem zvyšoval a 22. listopadu dosáhl rekordního maxima, kdy bylo vyobchodováno 2 728 kontraktů, a otevřené úroky vzrostly o 29 procent.

Hlavní úlohou Bakktu je zvýšit důvěru v kryptoměny mezi fondy tím, že nabízí řadu sofistikovanějších obchodních nástrojů jako bitcoinové futures použitelné k zajištění. Analytik a spoluzakladatel vzdělávací platformy Blockroots Josh Rager řekl:

„Ve skutečnosti je dobré, že Bitcoinu bude trvat déle, než dosáhne přístího historického maxima, protože to ukazuje, jak trh stále dozrává a jak na trh přichází více institucí.“  

Bezpečné fondy pro investory

Investoři vstupující na trh hledají bezpečnější cestu pro ukládání krypta, aniž by se museli spoléhat na kryptoburzy. Fidelity Digital Assets (FDAS), rodící se obchodní služba pro institucionální investory, může být odpovědí.

FDAS je vybaven službou se specializovanou podporou klientů, díky níž je proces vstupu do prostoru pohodnější a legitimnější z pohledu velkého investora. Ředitel strategie pro digitální aktiva Gabor Gubacs uvedl:

„Institucionální adopce pokračuje rychlým tempem. Nižší ceny BTC jsou dostupnější a zdravější pro nové alokátory Bitcoinu.“

Halving Bitcoinu

Další povzbudivou zprávou pro býky je skutečnost, že větší fondy mohou akumulovat BTC za nižší ceny před halvingem Bitcoinu očekávaným v květnu příštího roku. Většina analytiků se shoduje, že cena BTC před očekávaným půlením vzroste.

Obchodník a analytik Jonny Moe předpokládá, že půlení odměny těžařům zvýší postupem času kupní sílu. Někteří obchodníci si však nejsou jisti, zda se historie bude opakovat.

Závěr

Zde jsme si uvedli 3 důvody, proč Bitcoin z dlouhodobého hlediska má vzrůst na ceně. Trh s kryptoměnami je stále mladý, vznikají však nové instituce, které pomáhají vstupu investorům na trh.

Co číst dále

[Názor] Proč je zbytečné stavět proti sobě Bitcoin a zlato

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře