John McAfee si myslí, že vyřešil největší záhadu BTC – kdo je Satoshi Nakamoto?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin, digitální měna navržená jako alternativa ke státem podporovanému fiatu, byl vytvořen uprostřed globální finanční krize v roce 2008 – ale nikdo neví, kým.

Vím, ale neřeknu

Cena BTC v posledním desetiletí neustále stoupá, takže se mnoho milionářů ptá: kdo je tvůrcem BTC? Je to někdo známý nebo ho budeme znát jen jako Satoshiho Nakamota?

Nyní, uprostřed prudkého nárůstu zájmu o BTC vyvolaného globální pandemií koronaviru, excentrický průkopník kyberbezpečnosti John McAfee tvrdí, že zná odpověď. Ale samozřejmě to neřekne…

McAfee, americký prezidentský kandidát a vývojář antivirového softwaru, říká, že si je na 99 % jistý, že zná identitu Satoshiho Nakamota – autora BTC, ačkoliv jde o pseudonym.

„Byl to tým jedenácti lidí, pracovali po dobu pěti let, nakonec přišli s BTC,“

řekl McAfee pro webovou stránku Cointelegraph na virtuálním okraji nyní digitální blockchainové konference s tím, že si myslí, že do toho byl zapojen Craig Wright, počítačový vědec, který opakovaně prohlašoval, že je tvůrcem BTC, ale nedokázal předložit důkaz.

„Jak se rozhodli, kdo bude psát paper, to nevím. Ale kdokoliv, kdo chce vědět, kdo to je – mám na mysli, víte, o koho může jít, máte Craiga Wrighta, nebudu jmenovat ostatní, nebo to jinak zjistíte, ale někdo ten paper napsal.“

Jak na to McAfee přišel?

McAfee poukázal na dvě hříčky, které pomáhají zúžit potenciální vývojáře: autor používal britskou angličtinu místo americké a po určité době důsledně využíval dvě mezery mezi slovy.

McAfee také tvrdil, že „formát dokumentu byl totožný s dokumenty, které Satoshi Nakamoto publikoval profesionálně – takže je pro každého poměrně snadné zjistit pravdu.“

„Pokud si koupíte autorský program ve výši dvou set dolarů, vezmete si paper a pročtete jej, a poté si vezmete některý z dokumentů, které publikoval – všichni mimochodem psali papery, pouze jeden vyšel a s pravděpodobností devadesát devět procent je to on.“

Přesto McAfee řekl, že nechce prozradit, kdo přesně napsal white paper pro BTC, protože se obává, že by „mohl navždy zničit život nevinného člověka a pravděpodobně způsobit jeho smrt“.

„Mluvil jsem s ním po telefonu, vlastně jsem chtěl prozradit, kdo to je,“

řekl McAfee a dodal, že autor ho přesvědčil, aby nic neříkal.

Trocha historie

Před tím, než mluvil o Nakamotovi, McAfee údajně označil pandemii koronaviru za vládní spiknutí, zatímco kolem sebe mával zbraněmi AK-47.

Začátkem roku se McAfee vzdal slibu, že „sní své přirození, pokud BTC nebude koncem roku za 500 000 USD/kus„, BTC nazval „starou technologií“ a zaměřil svou podporu na kryptoměnu Monero.

Další možnosti

Skutečná identita tvůrce nebo skupiny tvůrců BTC se stala jedním z nejvíce dráždivých tajemství internetu. Bylo mnoho snah jej prolomit, ale neúspěšně.

V roce 2014 americký časopis Newsweek tvrdil, že tvůrcem BTC byl japonský Američan žijící v Kalifornii, Dorian Prentice Satoshi Nakamoto. Ten tvrzení následně popřel.

Jako další možnost byl jmenován například průkopník a první osoba, která přijala bitcoinovou transakci, Hal Finney.

Tvůrci Nick Szabo a Gavin Andresen byli také spojeni se jménem Satoshi Nakamoto.

Závěr

Je možné, že jednou zjistíme, kdo Satoshi Nakamoto opravdu je. A nebo taky ne. Co myslíte? Mluví John McAfee pravdu? Nebo se na sebe snaží jen upozornit?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: