Je BTC na dně, nebo bude pokles pokračovat? Co si myslí zakladatel BitMEX Arthur Hayes

5
(5)

Arthur Hayes, spoluzakladatel platformy BitMEX a známý průkopník Bitcoinu (BTC), se v rozhovoru se Scottem Melkerem vyjádřil k současnému stavu trhu. Navzdory hrozbě hrozící recese v USA se Hayes domnívá, že se Bitcoin nachází ve fázi dna.

Podle něj je původcem cyklu boomu a propadu bezuzdná měnová politika.

“Když uděláme krok zpět a podíváme se na to, proč BTC vyletěl tak vysoko. Protože [… ] největší ekonomika na světě vytiskla nejvíce peněz v historii. Je zřejmé, že do kryptoměn přiteklo hodně peněz.”

Tento přebytek je tak nyní třeba zvrátit. Pozoruhodně k tomu přispělo i chování Sama Bankmana-Frieda, FTX a dalších centralizovaných peněžních platforem. Všechny zkrachovaly a jsou v platební neschopnosti”.

Hayes a bitcoinové dno

Při pohledu do budoucna je to pro Hayese klíčový ukazatel dna, protože “zkrachoval v podstatě každý, kdo zkrachovat mohl”.

Pozoruhodné je, že zkrachovalé subjekty prodaly Bitcoin a Ethereum jako první, což svědčí o zdraví trhu. Naproti tomu “dog a shitcoins” stále zůstávají v rozvahách, protože jsou super nelikvidní, poznamenal Hayes.

Dodal, že “když se podíváte na rozvahu společnosti Alameda, není tam žádný BTC. V době, když se chystali k bankrotu, prodali bitcoiny. Zůstaly tam shitcoiny.” To je také další důvod, proč BTC odzvoní konec medvědího trhu, zatímco některé altcoiny se ze současné deprese již nevzpamatují.

Bitcoin je nejčistší a nejlikvidnější aktivum, a proto nás také povede ode dna. A samozřejmě budou následovat shitcoiny. Ale je tu spousta “bagů” držených zkrachovalými společnostmi, které je potřebují zlikvidovat. Minimálně u Bitcoinu jsem si ovšem velmi jistý, že největší, nejvíce nezodpovědné subjekty prodaly všechny bitcoiny do diamantových rukou.

K výše uvedenému ovšem dodal, že samozřejmě nemůže dokázat, že všechny BTC držené těmito zkrachovalými subjekty byly během krachů prodány, ale vypadá to tak.

V nedávno zveřejněném tiwtter příspěvku pak Hayes svým sledovatelům sdělil, že v současné době nevidí důvod, proč by lidé neměli držet Bitcoin, pokud nemají “naléhavou potřebu fiat peněz“.

Skutečná zkouška pro BTC přijde v roce 2024/2025

Pokud se podíváme dále do budoucnosti, zakladatel BitMEX věří, že BTC se příští rok odrazí ode dna, protože trh s americkými státními dluhopisy se někdy v roce 2023 stane nefunkčním. A to v důsledku zpřísnění měnové politiky Fedu.

V té době Hayes očekává, že Fed spustí tiskárnu peněz. Pak Bitcoin a všechna ostatní riziková aktiva prudce vzrostou. Bitcoin však bude sloužit jako indikátor a ještě předtím se oddělí od indexu S&P500.

Skutečnou zkoušku pro Bitcoin (tedy recesi), zakladatel BitMEX neočekává dříve než v roce 2024 nebo 2025, kdy podle jeho předpovědi dojde ke “generačnímu kolapsu”.

Doufejme, že to bude lepší než ve 30. letech minulého století, ale bude to podobné tehdejší depresi. A pak je otázkou, zda Bitcoin dokáže překonat desetileté státní dluhopisy a opravdu vysokou inflaci.

Závěr

Do té doby budou dle Hayesových slov trhy s dolarem a BTC korelovány. Zda je Bitcoin skutečně zajištěním proti inflaci a zda ukáže nějakou užitečnost, se teprve uvidí. Své myšlenky pak uzavřel slovy: “To bude skutečný test”.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Poklesu se s největší pravděpodobností ještě dočkáme…

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
spot_img