Hayes: Centrální banky budou nuceny opět tisknout peníze

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Spoluzakladatel kryptoměnové burzy BitMex Arhur Hayes ve svém nedávném blogovém příspěvku uvedl, že v blízké budoucnosti budou centrální banky nuceny tisknout peníze. Co dalšího ve svém příspěvku uvedl Hayes?

Hayes: Tisk peněz v roli centrálních bank

Americký podnikatel, zastánce kryptoměn, obchodník a spoluzakladatel kryptoměnové platformy BitMex Arthur Hayes zveřejnil před nedávnem blogový příspěvek, ve kterém hodnotí současnou finanční situaci ve světě.

V příspěvku, který pojmenoval “Contagion”, uvádí, že centrální banky budou v budoucnu nuceny opět tisknout peníze kvůli různým ekonomickým tlakům. Po předních centrálních bankách budou následovat ty menší.

Ve svém dlouhém rozboru kritizuje kromě centrálních bank také politiky a vlády jednotlivých zemí. Arthur Hayes v blogovém příspěvku uvádí:

Vzhledem k tomu, že všichni politici, ať už zvolení, nebo ne, se zaměřují na krátkodobou krátkozrakou politiku, obvykle nevyřeší téměř všechny problémy tisknutím peněz. Existuje jen velmi málo problémů, které infuze hotovosti nemůže vyřešit, což často dělá tisk peněz tím nejjednodušším a nejrychlejším řešením.

Hayes věří, že další vysoká inflace v budoucnosti je nevyhnutelná. Jako příklad uvádí spoluzakladatel BitMexu Bank of England, která byla nucena vrátit se ke kvantitativnímu uvolňování.

Velká Británie si za poslední tři století prošla nějakými sračkami. Pandemie, války impéria, občanské války, světové války atd. Ale i když to všechno vezmete v úvahu, můžete vidět, že nedávný záchvat tištění peněz BOE byl nejagresivnější EVER!

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 548 USD dle KMC.

Závěr

Hayes ve svém pravidelně vydává své rozsáhlé blogové příspěvky, kde hodnotí současnou měnovou situaci ve světě. Co si o současné situaci ve světě myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na celý příspěvek Arthura Hayese se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img