Jak vysoko musí Bitcoin jít, než začne čerpat hodnotu ze zlata

4.6
(11)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Navzdory korelaci Bitcoinu s akciovým trhem v posledních několika měsících si kryptoměna široce vysloužila přijetí jako bezpečné aktivum. Jednotlivci a korporace se obracejí ke kryptoměně, aby se ochránily před potenciálně hrozící inflací kvůli nekontrolovatelnému tisku USD a dalších měn.

Instituce se obracejí na BTC

Nedávno technologický gigant Square oznámil, že investoval do BTC v hodnotě 50 milionů dolarů. Před Square zveřejnila MicroStrategy podobný plán, a sice převést celou jejich dolarovou hotovost – v hodnotě stovek milionů – na Bitcoin.

Jakmile BTC dosáhne tržní kapitalizace 1 bilion USD, přijdou nové peníze

Známý analytik Willy Woo uvedl, že tržní kapitalizace 1 bilion USD je prahová hodnota, které musí Bitcoin dosáhnout, než se dočká přílivu nového kapitálu od institucionálních hráčů.

Tvrdí, že tato tržní kapitalizace změní jejich vnímání Bitcoinu.

„Pět bilionů USD je umístěno v korporátních pokladnách, což je zhruba 2,2 miliardy USD nasazených neohlášenými investory za 8 měsíců. Stádo ještě ani nezačalo. Až bude Bitcoin přes 1 bilion USD, institucionální fondy ho budou považovat za typ aktiva, nejen za zajištění a budou vysávat hodnotu ze zlata.“

K dosažení této hranice by měl stačit pokračující trend, kdy jednotlivci a společnosti přidávají do svých portfolií BTC.

Peter Schiff: Růst BTC je omezen, protože docházejí noví investoři

Tweet byl odpovědí na tweet od prominentního zastánce zlata a bitcoinového kritika Petera Schiffa, který nedávno nadhodil představu, že do Bitcoinu už přišlo „stádo“ s obrovským množstvím kapitálu.

„STÁDO, KTERÉ PŘICHÁZÍ, NENÍ PROBLÉM. POKUD JE TO PRAVDA, STÁDO JIŽ INVESTOVALO. PROBLÉM NASTANE, KDYŽ SE STÁDO POKUSÍ BITCOIN OPUSTIT. TYTO VĚTŠÍ OBJEDNÁVKY DOSUD PODPOROVALY TRH A UMOŽŇOVALY OSTATNÍM DOSTAT SE VEN. CO SE STANE, KDYŽ SE PRODEJ ZVEDNE BEZ NOVÝCH VELKÝCH KUPUJÍCÍCH?”

Zdá se, že Woo má na to odpověď – „stádo“ ještě ani nezačalo s přílivem kapitálu do Bitcoinu.

Závěr

Spousta lidí vnímá BTC jako zajištění proti inflaci. Obrací se k němu ale i hodně investorů a firem. Souhlasíte se závěry jednoho nebo druhého?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: