Jack Dorsey věří Bitcoinu více, než jakémukoliv jinému aktivu

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jack Dorsey, generální ředitel Twitteru a společnosti Square, v minulosti oznámil, že je fanouškem bitcoinů. Není žádným tajemstvím, že ctí kryptoměny víc, než jakékoliv jiné finanční aktiva, nicméně jeho komentáře jsou vždy poměrně stručné a neobsahují mnoho informací.

Jack Dorsey o tom, proč věří v BTC

Poté, co Dorsey označil bitcoiny jako nejlepší internetovou měnu, odhalil, proč má v BTC takovou víru. V nedávném rozhovoru je označil za „konsensem řízené“ a „vybudované všemi“.

I když měnu nevytváří doslova každý živý člověk na planetě, Dorsey má na mysli fakt, že Bitcoin je měna, řízená jeho uživateli, nikoli finančními podniky, jako jsou banky.

Nativní fiat měny jsou trvale pod kontrolou bank a tradičních měnových systémů, zatímco Bitcoin je navržen tak, aby poskytoval uživatelům svobodu od těchto institucí. Fráze „vybudované všemi“ je tedy pravděpodobně odkazem na tuto myšlenku a na ideu, že pokud lidé budou nadále využívat bitcoiny pro základní služby, jako je nákup zboží, bude se důsledně přizpůsobovat tomu, co lidé hledají.

V rozhovoru Dorsey vysvětluje:

Internet je založen na konsensu a je vytvářen všemi, a každý může změnit jeho průběh. Bitcoin má stejný vzorec, Byl postaven na internetu. Každý, kdo má skvělý nápad, se k němu může přidat.

Dorsey dále vyjádřil přesvědčení, že svět naléhavě potřebuje jednotnou univerzální měnu, kterou by používaly země z celého světa, a myslí si, že Bitcoin by tomuto účelu mohl sloužit. Zmiňuje:

Věříme, že pro internet musí existovat globální nativní měna. Stejně jako by každý měl mít možnost podílet se na ekonomice a mít přístup ke stejným nástrojům a službám, měl by mít také každý možnost podílet se na kryptoměnách a mít přístup k jejím základním inovacím.

Existuje však problém s myšlenkou, že svět používá jednotnou měnu. Tato myšlenka je v souladu s principy socialistické vlády, v níž každý – bez ohledu na to, kde se nachází – podléhá stejným pravidlům a předpisům a musí dodržovat stejné finanční vzorce. Myšlenka, že každý je stejný, nemusí být nutně základem demokracie, a proto lze tvrdit, že Dorseyovy myšlenky jsou jednostranné … a možná dokonce zastaralé.

Závěr

Pravděpodobně se ale dá souhlasit, že Bitcoin je nyní považován za entitu, kterou lze potenciálně využít k zajištění bohatství a ochraně uživatelů před ekonomickou inflací a jinými okolnostmi.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
RadekK

Jak se tam vklínila ta myšlenka se socialismem? Nemá to logiku, nikdo nepíše, že lidé jsou stejní. To, že BTC dává dopředu jasná pravidla, je něco úplně jiného… 🙄

spot_img