Italský finanční regulátor vydal varování ohledně krypto burzy Binance

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Regulátor italského trhu s cennými papíry (CONSOB), vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že Binance Group a přidružené společnosti jsou neoprávněné poskytovat investiční služby a působit v Itálii.

Regulátor určil, že varování se týká Binance.com, hlavního webu globální kryptoburzy. CONSOB dále varoval veřejnost před možnými důsledky právního postavení Binance v Itálii a doporučil postupovat opatrně při investování.

Binance čelí regulačním problémům

Itálie se připojila k rostoucímu počtu zemí a vydala veřejné varování týkající se Binance, největší světové burzy kryptoměn podle objemu obchodování.

„V každém případě je důležité, aby byli investoři informováni, že transakce s nástroji souvisejícími s kryptoaktivy mohou představovat rizika, která nejsou okamžitě vnímatelná z důvodu jejich složitosti, vysoké volatility i bezpečnostních zranitelností.“

Poznamenal CONSOB.

Hromadná žaloba vůči největší kryptoburze

Poslední varování přichází v době, kdy Binance čelí hromadné žalobě od skupiny italských a mezinárodních investorů. Minulý týden italská právnická firma Lexia Avvocati oznámila právní kroky proti burze s cílem vymáhat škody z obchodů na Binance s tím, že společnost porušila svá vlastní pravidla pro obchodování s futures.

Investoři hromadné žaloby údajně přišli o „desítky milionů“ dolarů kvůli tomu, že nebyli schopni řídit své pozice a prohlížet si své zůstatky během špičky obchodních hodin. Taková situace nastala od letošního února několikrát.

Závěr

CONSOB se při podání posledního varování připojuje k rostoucímu počtu regulačních orgánů, které vydaly varování před Binance, a odráží podobné kroky orgánů v Polsku, Německu, Velké Británii, Kajmanských ostrovech, Thajsku, Kanadě, Japonsku, Singapuru a Spojených státech.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Crypto

Kupuju dal co to jde a banky mě můžou vite co

Pikeš

Já taky, teď je dno. A stakuju…

Luke

Sami nemají lidem co nabídnout, tak dělají obstrukce. Uvidíme jak budou vyšilovat až začne hodnota krypta zase růst.

Mirek

Letos měla ale problémy i Coinbase Pro, že se na ní několikrát nedalo obchodovat. Já ji teda nepoužívám, ale lidi to psali. No a nevím jak na tom těm to rok byli Bitfinex a Bitmex, kteří dřív dost rády padaly, když byl velký pohyb. A to regulátorem nevadilo.

Reklama: