13.07.21 Technická analýza BNB/USD – udrží Binance Coin klíčový support?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Po včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsem si dnes připravil analýzu na altcoin, což jistě spousta z vás ocení – Binance Coin (BNB). Pondělí a čtvrtky jsme měli zarezervované právě pro našeho krále, ale když král sedí na místě, tak nemá smysl dělat analýzu. Tudíž ten čas využijeme pro altcoiny a třeba se podíváme i na nějaký zajímavý akciový titul. Ale to se skutečně uvidí až dle vývoje na BTC.

Aktuální situace na 1W TF BNB/USD

BNB

Prvně si po dlouhé době rozebereme týdenní graf na logaritmickém měřítku a zopakujeme si některé důležité věci. Jak víme, Binance Coin od ATH po lokální low ztratil asi 70 % ze své hodnoty, což je za tak krátkou dobu dost bolestivé. Bohužel se podařilo získat zpátky maximálně polovinu ztrát, ale aktuálně je umazána jenom necelá čtvrtina.

Pozitivní je, že klíčové pásmo 205 USD solidně drží, což je pro BNB životně důležité. V dřívějších analýzách jsem totiž zdůrazňoval, že v případě průlomu řečeného supportu čeká BNB volný pád až na cca 40 USD. Proč tak hluboko? Když se podíváme, z čeho je složena tržní struktura v rozmezí 40 – 205 USD, zjistíme, že je tam v podstatě gap.

Když bych to měl říct polopaticky, nemá se kurz v řečeném cenovém intervalu o odrazit. Samozřejmě není 100% jistota, že se tak stane, ale pokud support 205 USD padne, objektivně tam z historického hlediska není nic, co BNB podpoří. Jinak pád po 40 USD implikuje od ATH cca 95% ztrátu. Asi nemusím říkat, že zde by nakupoval naprosto každý.

Co se týče klouzavých průměrů, je určitě nemalou ztrátou, že trh ztratil MA 20. Pro BNB se historicky jednalo o spolehlivý dynamický support, který kurz podporoval. Když přejdeme k objemům, ty jsou samozřejmě dosti nízké a klesají vyloženě do nicoty. Jak často opakuji, tento stav nemůže vydržet do nekonečna.

Indikátory

Týdenní RSI osciluje kolem 50 bodů již několik týdnů. Trh je tedy velmi neutrální a především se čeká. Zde chci vytknout, že kdykoliv se BNB masivně vypláchlo, hodnoty v rozmezí 37 – 30 bodů byly vždy dno.

Nejčastěji docházelo k odrazům právě kolem 37 bodů, ale lze kalkulovat s tím, že v případě kapitulace nás čeká drop až po těch hraničních 30 bodů. V každém případě je vstup v rozmezí 37-30 bodů s nízkým finančním rizikem.

Jinak MACD jede plnou parou dolů. Negativní momentum mírně zesláblo, ale bullish cross je zcela v nedohlednu.

Aktuální situace na 1D TF BNB/USD

BNB

Co se týče denního grafu, i z něj je logicky očividné, že klíčový support 205 USD pěkně drží. Nicméně momentum vzniklé z posledního odrazu je dosti slabé a úplně se mi nezdá, že bude trh schopen prolomit aktuální rezistenci na 350 USD. U řečené rezistence můžeme sledovat zamítavé reakce, ale vyloženě k odrazu dolů ještě nedošlo.

Dokud se BNB drží v blízkosti rezistence, je jistá naděje na průraz. Leč ty objemy jsou vážně hrozné, z čehož lze implikovat, že na trhu nejsou zkrátka poptávající. Respektive nejsou v blízkosti rezistence. A bez nákupního tlaku se těžko cokoliv proráží. Jestli tedy býci odpor nepřekonají, je lepší kalkulovat s rotací a třetím otestování klíčového supportu.

Jak jsme si před chvílí řekli, když padne, může začít padáček. Nicméně na základě denního grafu můžeme identifikovat menší supportní strukturu kolem 130 USD (několikadenní konsolidace), kde by se pokles určitě zbrzdil. Ovšem při makro pohledu se mi nezdá, že je řečená hladina dostatečně silná na velký obrat.

Jinak při bullish scénáři je druhou klíčovou rezistencí 450 USD a pak téměř ATH, kolem 680 USD. Pokud Bitcoin kápne božskou, nelze vyloučit, že se BNB nevrátí zpátky nad těch 450 USD.

Indikátory

Denní RSI se nedostalo výš jak po 52 bodů. Momentálně indikátor ukazuje 48,61 bodů. Když bychom měli vycházet ze zakreslené rezistenční diagonály, BNB má ještě dost místa pro expanzi. Na MACD je pozitivní momentum, ale v kontextu slabší, než předchozí vlny nahoru.

Závěrem

Binance Coin po posledním odrazu od klíčového supportu udělal více jak 50 %, takže se může zdát, že je trh silný. Nicméně vysoká volatilita sama o sobě nic neznamená. Na základě indikátorů technické analýzy, objemů a price action to v těchto chvílích moc dobře nevypadá. Ovšem z těch objemů bych si zase dovolil usuzovat, že během července přijde větší pohyb, který nás dokáže někam navést.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Jakej má smysl řešit jednotlivé altcoiny, když všechny nasledují pohyby btc.

E15

Cenu shitcoinů má smysl řešit jedině v poměru k BTC, jinak je to o ničem.

Lukas22

15 az 18. jula sa bude konat stvrtrocne palenie BNB minci. Zrejme to binance podpori aj niakou akciou v lunchpoole. Takze ak to BTC nepotopi a BNB burn bude dostatocny tak dopit a cena vzrastie. A je jedno jedno ake suporty a rezistencie vidi autor TA.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: