Írán oficiálně schvaluje používání kryptoměn pro dovoz

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Írán se obrací ke kryptoměnám, protože mezinárodní obchod země zažívá velké neúspěchy kvůli americkým sankcím. 

Země Středního východu nedávno schválila používání kryptoměn jako platebního prostředku pro obchodní dovoz. Schválení je součástí širšího souboru regulačního rámce pro kryptoměny, který země uzákonila.

Írán zavedl širší regulační rámec pro kryptoměny

O vývoji v pondělí informovala pražská mediální společnost Radio Free Europe/Radio Liberty. Podle zprávy íránské úřady oficiálně schválily zavedení souboru krypto regulačních opatření. Využívání digitálních aktiv pro dovoz je součástí opatření, které poslouží jako základ pro další regulační kroky v oblasti kryptoměnových aktivit v zemi.

Seyed Reza Fatemi Amin, íránský ministr průmyslu, dolů a obchodu, zdůraznil význam tohoto kroku. Poznamenal, že regulační rámec řeší všechny současné problémy, které se týkají kryptoměn. Především otázky jako „jak zajistit palivo a energii pro jejich těžbu a jak udělit licenci“. Doufejme, že tato nařízení také vyřeší antagonismus země vůči těžbě kryptoměn.

Toto úsilí ukazuje rostoucí zájem íránské vlády o digitální aktiva. Očekává se, že země více než většina ostatních považuje závislost na kryptoměnách za nutnost. S tímto krokem bude vláda usilovat o další regulaci kryptoměnového průmyslu v zemi, aby podpořila přijetí.

Používání kryptoměn v zahraničním obchodu bude v zemi rozšířené

Toto schválení přichází tři týdny poté, co země zadala svou první importní objednávku financovanou kryptoměnou. 8. srpna Alireza Peymanpak – náměstek ministra íránského ministerstva průmyslu, dolů a obchodu – na Twitteru oznámil, že země uzavřela zahraniční transakci placenou kryptoměnami.

Platba za dovoz měla hodnotu 10 milionů dolarů. Paymanpak dále uvedl, že “země plánuje v budoucnu provádět další mezinárodní transakce financované kryptoměnami. Do konce září bude v zahraničním obchodu s cílovými zeměmi rozšířeno používání kryptoměn a chytrých kontraktů,“ uvedl.

Závěr

Míra přijetí íránských kryptoměn je pomalá, ale progresivní. V srpnu loňského roku v zemi zahájila činnost Iran Blockchain and Cryptocurrency Association (IBCA). Asociace má povinnost navrhovat řešení problémů íránského blockchainu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img