Írán brojí proti nelegální těžbě kryptoměn

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Íránská vláda údajně zdvojnásobila své úsilí proti nezákonným těžařům kryptoměn v zemi. Podle dostupných informací by některým mohlo hrozit i odnětí svobody.

Írán bojuje proti nelegálním těžařům

Stát v Přední Asii hodlá podle nejnovějších informací uvalit přísnější tresty na nelegální těžbu kryptoměn v zemi. Íránská vláda dokonce hovořila i o tom, že by někteří jednotlivci či subjekty mohli jít do vězení.

Íránská vláda uvádí, že tlak na energetickou síť během letních měsíců je enormní a může tak ohrozit energetickou stabilitu v zemi. Vzhledem k tomu, že teploty v zemi začaly od března stoupat, vláda potřebuje chránit energetickou síť.

Ministerstvo průmyslu, těžby a obchodu uvádí, že k napájení těžebních strojů by podporovala jen ty subjekty, kteří využívají energii z obnovitelných zdrojů. Výkonný ředitel íránské energetické společnosti Tavanir, Mohammad Bohlouli, prohlásil:

„ Jakékoli použití dotované elektřiny určené pro domácnosti, průmyslové, zemědělské a komerční předplatitele k těžbě kryptoměn je zakázáno.“

Zneužívání dotované elektřiny k těžeb kryptoměn snižuje dodávky energie v národní síti. Vláda v současné době plánuje zvýšit hranici minimální pokuty až na trojnásobek. V některých případech by nelegální těžaři mohli skončit ve vězení.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 586 USD dle KMC.

Závěr

Írán již minulé roce zakázal po dobu letních měsíců těžbu kryptoměn, jelikož by těžaři mohli narušit energetickou síť v zemi. Lidé začali vyhledávat kryptoměny kvůli stále se zvyšující inflaci, která dosahuje necelých 40 %.  Jak moc přísné tresty však padnou na obyvatele země? Co si o tom myslíte vy? Na celou zprávu Tehran Times se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img