Írán provedl mezinárodní transakci za 10 mil. USD v kryptoměně! Import za krypto bude pokračovat

4
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dlouholeté ekonomické sankce donutily Írán začít používat kryptoměny jako prostředek směny pro mezinárodní obchodní dohody.

Írán začne používat kryptoměny

Zprávu, že Írán realizoval svou první dovozní objednávku pomocí kryptoměn, sdílel na Twitteru náměstek íránského ministra průmyslu, těžby a obchodu Alireza Peyman-Pak. Země se ke kryptu uchyluje poté, co se po desetiletí potýká s ekonomickými sankcemi.

I když úředník nezveřejnil žádné podrobnosti o použité kryptoměně nebo o dováženém zboží, Peyman-Pak řekl, že objednávka v hodnotě 10 milionů dolarů nebude poslední. Naopak podle něj představuje první z mnoha mezinárodních obchodů, které mají být vypořádány v kryptoměnách.

Írán plánuje zvýšit mezinárodní transakce v kryptoměně již během příštího měsíce. Peyman-Pak uvedl:

„Do konce září bude používání kryptoměn a chytrých kontraktů široce používáno v zahraničním obchodu s cílovými zeměmi.”

Do nedávna nejvíce sankcí..

Íránská islámská republika byla až do letošního února zemí s nejvyššími sankcemi na světě. To se však změnilo poté, co Rusko započalo invazi na Ukrajinu na začátku tohoto roku. V únoru navíc USA uvolnily část sankcí namířených proti íránskému civilnímu jadernému sektoru.

Podle některých odborníků se zemi úspěšně dařilo roky sankce různými způsoby obcházet. Nicméně nemusí být snadné určit, co si slibují od veřejného výsměchu na úkor sankcí a označení kryptoměny jako prostředku, který to umožnil. Obecně vzato je Írán politicky blíže zemím, jako je Rusko a Čína, které mají s kryptem vážné problémy a snaží se jej svým obyvatelům co možná zakázat, a to zejména při použití k platbám…

V červnu 2021 vydalo íránské ministerstvo obchodu 30 provozních licencí íránským těžařům na těžbu kryptoměn, které pak musí být prodány íránské centrální bance. Írán nyní tyto vytěžené mince používá k dovozním platbám. Většinu svého dovozu získává z Číny, Spojených arabských emirátů (SAE), Indie a Turecka.

Závěr

Írán provedl mezinárodní transakci pomocí kryptoměny v hodnotě 10 milionů dolarů. Plánuje pak „široké“ použití kryptoměn již do konce září.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Takže teroristi mají o finance postaráno.
To je dobrá zpráva, že se obchoduje s kryptem,jen co je pravda.
Upřímně blahopřeju k této významné zprávě o úspěchu krypta ve finanční sféře !!!
Hovada

JohnyKacko

Něco v podobném duchu jsem chtěl také napsat. Obcházení sankcí nákup a prodej zbraní.
Ale tady je to důvod k hejtu (viz negativní hodnocení tvého názoru), už ani krvavé peníze nikomu nevadí.

anivarK

Podporovat terorismus je trestný čin .
Policie už váš článek má a zahájila šetření.

koloděj

😅😂

Kenny

Vy jste pravnik? Precetl jste si aspon § 312e (Podpora a propagace terorismu) trestniho zakoniku drive nez jste tu vyplodil tento vas dojem o tom co to znamena podporovat terorismus?

anivarK

Jsi na omylu.
Tohle je zcela jiný level kriminality. Nabádání k podpoře terorismu kryptoměnou a návod,jak obejít sankce.
Nevědomost neomlouvá a tresty jsou exemplární. Chudák holka. Má po psaní. Jen doufám, že se prokáže účast Jarolíma, falešný guru Jára má spis vysoký jako Petřínská rozhledna, prozatím.

spot_img