Írán a Rusko chtějí vydat nový stablecoin krytý zlatem

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Centrální banka Íránu údajně spolupracuje s ruskou vládou na společném vydání nové kryptoměny kryté zlatem.

Írán spolupracuje s Ruskem na vytvoření „tokenu oblasti Perského zálivu“, který by sloužil jako platební metoda v zahraničním obchodu. Zprávu uvedla 15. ledna ruská tisková agentura Vedomosti.

Podle Alexandra Bražnikova, výkonného ředitele Ruské asociace kryptoprůmyslu a blockchainu (RACIB), se předpokládá vydání tokenu ve formě stablecoinu krytého zlatem.

Cíl tohoto jednání

Cílem stablecoinu je umožnit přeshraniční transakce namísto fiat měn, jako je americký dolar, ruský rubl nebo íránský rial. Potenciální kryptoměna by fungovala ve speciální ekonomické zóně v Astrachani, kde Rusko začalo přijímat íránské nákladní zásilky.

Ruský zákonodárce Anton Tkachev, člen výboru pro informační politiku, informační technologie a komunikace, zdůraznil, že společný projekt stablecoinů bude možný až poté, co bude trh s digitálními aktivy v Rusku plně regulován. Po mnoha odkladech ruská dolní komora parlamentu znovu slíbila, že v roce 2023 začne s regulací krypto transakcí.

Kryptoplatby v Rusku a Íránu

Írán a Rusko patří mezi země, které svým obyvatelům zakázaly používat kryptoměny, a stablecoiny jako pro platby. Zároveň Írán i Rusko aktivně pracují na přijetí kryptoměn jako nástroje zahraničního obchodu.

V srpnu 2022 schválilo íránské ministerstvo průmyslu, dolů a obchodu používání kryptoměny pro dovoz do země v době probíhajících mezinárodních obchodních sankcí. Místní vláda uvedla, že nová opatření pomohou Íránu zmírnit celosvětové obchodní sankce. Írán následně zadal svou první mezinárodní importní objednávku s použitím kryptoměn v hodnotě 10 milionů dolarů.

Závěr

Ruská banka, která byla historicky proti myšlence používání kryptoměn jako platební metody, souhlasila s povolením kryptoměn v zahraničním obchodu také kvůli sankcím. Regulátor však nikdy neupřesnil, jaká kryptoměna by pro takové transakce byla použita.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img