IOTA roste – co se skrývá za tímto růstem?

0
(0)

Možná jste si již všimli, jak se v poslední době IOTA probrala k životu. Jen za poslední týden stoupla její hodnota o více než 35 procent na současných 2,39 USD. V žebříčku, sestaveném dle kapitalizace, poskočila na 9. místo, hned za Litecoin a Stellar.

V našem článku se pokusíme najít odpověď na otázku, proč po stagnaci a rostoucí kritice nastal její výrazný vzestup. Vysvětlením mohou být novinky, které IOTA ohlásila a které ji posouvají zase o kus vpřed.

IOTA se hlásí k MOBI

Společnost se stává součástí sdružení firem, jako jsou Bosch, Groupe Renault, BMW, Ford, General Motors, ZF a dalších, které se angažují v oblasti mobility a Distributed Ledger Technology (DLT). Spolu vytváří nové konsorcium pro mobilitu.

IOTA 2. května 2018 oznámila, že se připojila k iniciativě Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), s cílem prozkoumat blockchain a “distributed ledger” technologii. Tyto technologie se budou využívat při vývoji digitálního mobilního ekosystému. V něm mohou uživatelé (ať se jedná o podniky nebo spotřebitele) bezpečně zaznamenávat údaje o jízdních vlastnostech vozidel, řídit transakce s podíly na vozidlech, ukládat identitu vozidel a další informace o jejich používání. S MOBI aktivně na celém světě spolupracuje více než 70 % výrobců vozidel (bráno z hlediska jejich podílu na trhu).

Nabízíme k přečtení náš článek IOTA a její budoucnost

Aktualizace projektu

IOTA navíc stále pokračuje v úsilí o budování nových komunit. Na začátku května spustila svou webovou stránku celého ekosystému. Až donedávna se totiž projekt spoléhal na akademická partnerství nebo na specializované vývojářské organizace.

Peněženka Trinity se nachází ve fázi auditu a očekává se, že ten skončí do konce tohoto měsíce. Podle poslední technické aktualizace se na projektu aktivně pracuje, ale existuje ještě mnoho nedostatků, které je třeba vyřešit. Uživatelé v této fázi poskytují vývojářům důležitou zpětnou vazbu na vylepšení.

Nemělo by uniknout vaší pozornosti: zprávy na Kryptomagazínu

Závěr

Jednou z hlavních otázek zůstává, jak bude IOTA reagovat na změnu kapitalizace. Její růst totiž zaostává za růstem ceny, což lze momentálně považovat za rizikový faktor. Pokud dojde ke  zvýšení kapitalizace, můžeme se dočkat dalšího výrazného růstu.

Naše nejnovější video

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Hološka.

Zdroje:
https://blog.iota.org
https://cryptovest.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img