[ZPRÁVY] Spoluzakladatel Redditu tvrdí, že cena Etherea dosáhne letos 15 000 USD – Telegram zrušil ICO…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Spoluzakladatel Redditu tvrdí, že cena Etherea dosáhne letos 15 000 USD – Telegram zrušil ICO – CTO Redditu řekl, že zvažují znovuzavedení plateb kryptoměnami – Coinbase poskytla souhrn dotazníku pro americký úřad veřejnosti – Pozor na FacexWorm, malwarové rozšíření prohlížeče Chorme – Výrobci letadel se obrací k blockchainu pro prevenci poruch – Duo zlodějů BTC “Discount Bitcoin Bandits” bylo zatčeno – CEO MasterCard řekla, že zákaz nákupu kryptoměn na kreditní karty snížil objem transakcí – Čínské národní rádio zpochybnilo OKEx – Rusko se chce stát lídrem v blockchainové technologii

Zpráva dne

Alexis Ohanian, spoluzakladatel Redditu, předpovídá, že cena Etherea (ETH) dosáhne v roce 2018 15 000 USD. Pokud by se Ohanianova předpověď ukázala jako pravdivá, strop ETH by stoupl z 67 miliard USD na téměř 2,5 bilionů USD. Cointelegraph.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Telegram, oblíbená služba okamžitých zpráv založených na cloudu, zrušila plánovanou část veřejné počáteční nabídky mincí (ICO), protože získala více peněz než požadovala, během soukromého předprodeje. Bitconist.com (v EN)

Christopher Slowe, CTO Redditu, řekl, že “vysoké poplatky” mohou za to, že platforma přestala přijímat platby v Bitcoinu, ale naznačil, že platby v BTC by se mohly brzy vrátit. Pokud by se Bitcoin vrátil, bude to společně s platbami v kryptoměnách Ethereum a Litecoin, dodal Slowe. Coindesk.com (v EN)

Tip redakce: Reddit ruší nákupy za BTC

Burzy

Kryptoburza Coinbase formálně odpověděla na dotazy generálního prokurátora ze státu New York, Erica Schneidermana a její vedení se rozhodlo sdílet část této reakce s veřejností. Pětistránkový dopis, který vypracoval Mike Lempres – hlavní poradce v oblasti práva a rizika společnosti Coinbase, je zkrácenou verzí reakce, kterou burza zaslala kanceláři generálního prokurátora. CCN.com (dopis zde – obojí v EN)

Byznys

Malware, ukrytý v rozšíření prohlížeče Google Chrome, byl uzpůsoben tak, že se zaměřoval na kryptoburzy, informovala společnost Trend Micro tento týden. Malware, nazýván FacexWorm, má podle Trend Micro také schopnost ovládat kryptotransakce na různých hlavních burzách, včetně Poloniex, HitBTC, Bitfinex, Ethfinex, a Binance, a také peněženku Blockchain (dříve Blockchain.info). Coindesk.com (v EN)

Výrobci letadel začínají také zkoumat technologii blockchainu, aby mohli sledovat svůj dodavatelský řetězec a potenciálně předcházet poruchám, způsobujícím havárie letadel. Výzva, které letecký průmysl čelí, je nutnost neustále sledovat desítky tisíc různých součástí. Reuters.com (v EN)

Precious Lanay Fitzgerald a Lawillie Joshua Hall, pár, známý jako “Discount Bitcoin Bandits” čelí vícenásobným žalobám poté, co byli obviněni z odcizení přibližně 90 000 USD v organizovaném podvodu s Bitcoiny. Bitcoinist.com (v EN)

Martina Hund-Mejeanová, generální ředitelka společnosti MasterCard, uvedla, že celkový objem přeshraničních plateb společnosti v prvním čtvrtletí roku 2018 vzrostl o 19 procent, ale v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2017 tento objem poklesl o 2 procenta, částečně i kvůli poklesu transakcí s krpytoměnami. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: MasterCard má pozitivní pohled na kryptoměny, ale ne na BTC

Regulace

Čínský národní rozhlas (CNR) vysílal reportáž o pochybnostech o legálnosti služeb nabízených burzou OKEx. Jedná se o kryptoburzu, založenou v Hongkongu a původně patřící mezi tři největší obchodní kryptoplatformy v Číně. Coindesk.com (v EN)

Mnoho společností a zemí po celém světě vyjádřilo svůj zájem o technologii blockchainu. Jedním z hlavních hráčů na scéně této inovativní nové technologie je Rusko. Prezident Vladimir Putin zařadil blockchainovou technologii jako součást svého nového programu “digitální ekonomiky” a řekl, že země nemůže prohrát v závodě o dominanci na tomto poli. Putin se dokonce setkal s Vitalikem Buterinem, jedním ze spoluzakladatelů Etherea. Bitcoinist.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img