MasterCard má pozitivní pohled na kryptoměny, ne však na Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

Je jen málo lidí, kteří by se nesetkali s platební kartou MasterCard. Jejich vydavatelem je Mastercard International – nadnárodní společnost, která zprostředkovává platební služby po celém světě. V poslední době se s velkým zájmem dívá na blockchain a kryptoměny.

Mastercard dbá především na kvalitní rychlé a bezpečné převody peněz mezi jednotlivými subjekty. Jde o nejvíce akceptovanou platební kartu na světě vůbec. Kartu akceptuje 30 milionů platebních míst a peníze je možné vybírat z více než jednoho milionu bankomatů po celém světě.

Pozitivní přístup MasterCard má svá „ale“

Jasně to prezentují vyjádření nejvyššího managementu společnosti.

Senior ředitel společnosti Ari Sarker, se vyjádřil, že budou rádi spolupracovat, pokud se vlády rozhodnou vytvořit národní digitální měnu. Kryptoměna ale nesmí být podle něj anonymní a musí splňovat všechny regulační požadavky.

To potvrzuje i Ajay Banga, generální ředitel společnosti

Na podzim minulého roku řekl, že firma najde způsob, jak být ve hře s vládami vytvořenými digitálními měnami, přičemž označuje všechny ostatní kryptoměny bez státní podpory jako odpad.

Další „ale“ vyvolává zjištění Financial Times, že MasterCard i Visa reklasifikovali nákupy BTC na hotovostní transakce, což přineslo zvýšení poplatků pro své kryptozákazníky.

Kryptoměny vydané vládou byly předmětem diskusí ve více zemích na celém světě, ale zatím se většinou nerealizoval centralizovaný fenomén kryptoměn. Nejpozoruhodnějším příkladem vydání státní kryptoměny je venezuelská kryptoměna Petro. „Ale“ ani akceptace kryptoměny Petro neprobíhá bez problémů.

Více se dozvíte v článku o kryptoměně Petro.

Společnost to s blockchainem myslí vážně

Společnost MasterCard Worldwide v dubnu 2010 spustila projekt celosvětového oddělení výzkumu a vývoje MasterCard Labs. To je zaměřené na přinášení inovativních platebních řešení s větší rychlostí než kdykoliv předtím.

Intenzivní práce na technologii Blockchain

MasterCard Labs podala v poslední době více než 30 patentů souvisejících s blockchainem a kryptoměnami. Podporují širokou škálu případů použití včetně, ale ne výlučně mezibankovních plateb mezi podniky, sledování závazků obchodního financování podél hodnotového řetězce, výměna znalostí zákazníků, boj proti praní špinavých peněz, údaje mezi důvěryhodnými stranami a jiné.

Nedávno několik významných bank zakázalo nákupy kryptoměn kreditními kartami. Včetně Lloyd’s Banking Group v Británii, JP Morgan Chase, Citigroup a Bank of America v USA. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se bude vývoj ubírat.

Zdroje:
cointelegraph.com
mastercard.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: