Instituce z Asie přicházejí do kryptosvěta

0
(0)

Asijští instituciální investoři (většinou tedy osoby vlastnící obrovské jmění nebo rodinné podniky) začínají dle posledních zpráv přicházet na chuť digitálním komoditám. Někteří již dokonce investovali do kryptoměnových hedgeových fondů. Za hlavní motivaci je považován neblahý makro ekonomický výhled. Investovat do kryptoměnových hedgeových fondů však stále není jednoduché a investoři čelí mnoha překážkám.

Instituciální investoři z oblasti Asie se konečně začínají rozhoupávat a dávat šanci kryptoměnovému průmyslu jako potenciálnímu “investičnímu úniku” a možné ochrany hodnoty aktiv během možné nadcházející krize. Oproti minulosti se však již nejedná o spekulaci. Nyní je již možné ze strany institucionálních investorů pozorovat reálné investice.

Navíc, experti z této oblasti tvrdí, že nyní pozorujeme pouze počátek nově nadcházejícího trendu.

Pokroku brání banky a regulace

Asijským institučním investorům však momentálně brání celá řada nástrah. Ty jsou jim pod nohy házeny klasicky ze stran bankovních a regulačních entit.

Tento rok se však významného pokroku dočkal kryptoměnový hedgeový fond BBShares, sídlící v Hong Kongu.

BBShares se nyní nachází v nadějném bodu, kdy dosahuje kapitálu téměř 10 milionu dolarů, získaného zejména od zmíněných movitých jedinců i rodinných podniků. Tradiční finanční instituce však nadále zůstávají v pozadí a k podobným akcím se nemají.

Naprosto většinová část vlny institučního kapitálu se přivalila během 4 měsíců po oznámení projektu Libra, tedy plánované kryptoměny Facebooku. Investory popudil rovněž náhlý bull-run Bitcoinu, který následoval po odrazu z hladiny 3,100 USD.

cena, bitcoin, trh

„Přísun kapitálu ze strany institucionálních investorů byl tento rok mnohem rychlejšího rázu,“ zmiňuje Jett Li, ředitel společnosti BBShares a bývalý zaměstnanec New Yorské banky Mellon.

„Poptávka po možnosti bezpečné a efektivní alokace kapitálu do oblasti kryptoměn je velmi silná.“

Počet kryptoměnových fondů zůstává malý

Poptávka je silná, zatímco nabídka kryptoměnových hedgeových fondů v Asii zůstává slabá. Dle výzkumu konzultační firmy PwC se pouhých 5 % krypto-hedgeových fondů nachází v Singapuru. V USA se v porovnání takových fondů nachází celkem 64 %.

Libra jako reklama na krypto

Celá řada hráčů na kryptotrhu si všimla zásadního vzestupu zájmu ihned poté, co byl Facebookem oznámen projekt Libra. Libra byla pro průmysl kryptoměn tou nejlepší reklamou,“ zmiňuje Jianbo Wang, generální ředitel decentralizované burzy na kryptoměny CYBEX.

„Poté, co se začalo mluvit o projektu Libra, si investoři uvědomili, že svou neúčastí v kryptu o něco rozhodně přichází.“

Navíc, pokud bereme Libru jako dobré znamení, oznámení Čínské lidové banky o tom, že se chystá vytvořit vlastní digitální měnu, lze brát rovnou jako požehnání. Plánovaný digitální čínský Juan, který byl jako možnost budoucnosti oznámen Čínskou bankou během srpna tohoto roku, by mohl být potenciálně první národní kryptoměnou na světě.

Makro ekonomika jako přispívající faktor

Mimo dvě výše zmíněné zásadní okolnosti zde nahrává také několik makro ekonomických faktorů, jež investory k možné investici do sféry kryptoměn nadále popuzuje.

Bitcoin lze nyní považovat za nejvýkonnější komoditu roku 2019.

V porovnání s dalšími aktivy, kterým se tento rok vedlo dobře (například americký trh s nemovitostmi, který stoupl o 20 %) je Bitcoin v obrovském náskoku – od začátku roku stoupl o 120 %.

Negativní úrokové sazby v Evropě a neblahé celosvětové ekonomické vyhlídky pouze přispívají k unáhlenosti investorů, kteří nemají v plánu minout možná nejnižší možný vstup do Bitcoinu a celkově kryptoměnového trhu, jež se prozatím zdá být možnou oblastí úniku.

„Momentálně máme možnost pozorovat celosvětové probouzení se a otevření očí vůči kryptoměnovému trhu. Investoři jsou momentálně bombardováni ze všech světových stran. Máme zde spoustu ekonomických problémů. Krypto tak zkrátka vypadá pro investory čím dál lépe,“

vysvětluje svůj pohled na věc hlavní obchodník společnosti OSL Brokerage, digitální makléřské firmy se sídlem v Hong Kongu.

Investorům však stále stojí v cestě zásadní nedostatek naprosto fundamentální infrastruktury, která by manažerům kryptoměnových hedgeových fondů umožnila možnosti auditů, otevření bankovních účtů, poskytnutí pojištění a další.

instituce, bitcoin, investice

Asie bere první tah

Nicméně, i přes regulační nástrahy a nedostatek infrastruktury v Asii vidíme zásadní známky pozitivního vývoje. Pro ty, kteří věří v jasný nástup institucionálních investorů do kryptoměnového trhu, je zásadní mít portfolio připravené ještě před tím, než se tak stane.

„Rozhodně bych nedoporučoval čekat na to, až start instituciálních investicí doopravdy spatříme. V ten moment bude již pozdě,“ udává svůj pohled na věc Cheung, vedoucí digitální obchodní platformy Point95 Global.

Závěr

Již teď je jasné, že se na vstup do kryptoměnové trhu chystá nejeden významný hráč. Zásadní otázkou zde však nadále zůstává, jak dlouho bude trvat příprava regulační infrastruktury, která těmto investorům umožní vstup na trh takzvaně „po svém.“ Ostatně, proces přípravy dokumentací, licencí a vyhovění všem požadavkům ze strany států může trvat roky. Jak víme, trh s kryptoměnami je schopen obrátit se vzhůru nohama i během pár měsíců.

Tak jako tak, chytří investoři si uvědomují, že potenciál růstu je zde násobně vyšší než možný propad. Zřejmě i proto vidíme rapidní růst zájmu ze strany instituciálních investorů v Asii. Nezbývá než čekat, jak se celý trend nakonec vyvine. V celé hře hraje konec konců roli nespočet makroekonomických faktorů.

A jak se připravujete vy, naši milí čtenáři? Nezapomeňte se s námi o vaše cenné názory podělit v sekci komentářů.

Co číst dále

Kryptoměny – bude to utopie či dystopie?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img