Informátor NSA Edward Snowden: Ostatní kryptoměny nakonec Bitcoin předběhnou

0
(0)

Informátor NSA (centrální bezpečnostní služba v USA), Edward Snowden, věří, že za nějakou dobu bude Bitcoin nahrazen jinou kryptoměnou, která nemá veřejně dostupný seznam transakcí. Více se dozvíte v následujícím článku.

Snowden učinil toto prohlášení na začátku měsíce v rámci události Blockstack v Berlíně. Je přesvědčen, že hlavní nevýhoda Bitcoinu netkví v jeho horší škálovatelnosti. Spíše souvisí s nedostatkem soukromí uživatelů.

Všechny transakce veřejně

„Všichni považují limitaci četnosti transakcí jako největší nedostatek Bitcoinu. Můj názor je ale ten, že jeho hlavní strukturální vada, která se časem projeví, spočívá ve veřejném seznamu transakcí. Toto je prostě neslučitelné s možností používat jej v budoucnu pro obchod. Je totiž naprosto nepřípustné mít možnost zobrazit si všechny proběhlé transakce kohokoli na planetě.“

„Nemyslím si, že Bitcoin vydrží napořád,“ dodal Snowden, který naznačil, že Bitcoin použil v roce 2013, jelikož chtěl utajit svou totožnost. V poslední době se připravuje na zveřejnění dokumentů, kde se píše o NSA. Tato organizace totiž v minulosti špehovala uživatele Bitcoinu.

„Bitcoin odvádí dobrou práci a podle mě si bude ještě dlouho udržovat svou hodnotu. Ale hlavní tým vývojářů se musí se svou frekvencí a mírou zdokonalování protokolů zlepšit, aby i v budoucnu zůstal konkurenceschopný,“ pokračoval.

Tip redakce: Představujeme tři nejslibnější vylepšení Bitcoinu

Snowden řekl, že podle něj je dobrou volbou Zcash. Tato platforma totiž skrývá data z blockchainu. Svým uživatelům tak umožňuje ověřit správnost transakcí bez toho, aniž by si to mohl jakýkoli zvědavec vyhledat.

„Když mluvíme o tom, které kryptoměny mě zajímají – tak stejně jako jsem již řekl dříve – je to Zcash. Právě teď je pro mě unikátní v tom, že jeho možnost uchovávání soukromí je jedinečná. V poslední době se objevuje čím dál více projektů tohoto typu, což beru jako pozitivní zprávu.“

Závěr

Vývoj Bitcoinu neprobíhá tak rychle jako u nových kryptoměn. Jeho nižší anonymita může  být do budoucna příčinou menší míry používání. Snowden nakonec dodal, že vyzkoušel i Monero a celou řadu mincí s podobným principem. Při používání měny Zcash se ale cítí mnohem bezpečněji, jelikož byla vyvinuta akademickými kryptografy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jimm22

Ten titulek je dost mimo. Snowden neni informator NSA, on ty informace vynesl z NSA a ne donesl, takze by to melo byt spis informator Wikileaks ne? Pokud tedy chapeme slovo informator jako poskytovat nekomu informace 🙂

Kytka

Na tom něco je, děkuji. Uvědomím kolegu.

marcela gaudlova

Nemohu to posoudit. Je to slovo proti slovu

spot_img