Indonésie zakáže Bitcoin, chce vlastní národní kryptoměnu

1
regulace kryptoměn ve světě
regulace kryptoměn ve světě

Státní indonéská banka (Bank Indonesia) je známá svým agresivním postojem vůči kryptoměnám a zvažuje, že je zakáže úplně. Nyní navíc plánuje vydat svou vlastní kryptoměnu, která by se měla stát konkurencí pro stávající coiny na místním a mezinárodním trhu.

Podle místních zpráv plánuje banka vydat digitální rupii založenou na Blockchainu, která se stane alternativou k existujícím kryptoměnám.

Výkonná ředitelka pro platební systémy Bank Indonesia, Susiato Dewi, uvedla, že indonéská kryptoměna by mohla být používána jako oficiální domácí platební prostředek i pro mezinárodní transakce:

„Fyzické bankovky, které v současné době používáme, by mohly být převedeny na digitální peníze. Žádná země však takové peníze ještě nevydala.“

Digitální rupie

Hodnota digitálních rupií „bude spojena s nemovitostmi“ indonéské banky a bude určena na základě národního směnného kurzu a úrovně inflace. Susiato Dewi také poznamenala, že digitální rupie by mohla být otestována už v roce 2018.

Bitcoin je v zemi nelegální

Již předtím indonéská banka varovala občany, že používání kryptoměn je vysoce rizikové a dokonce může poškodit stabilitu finančního systému země. Její guvernér Agus Wartowardojo uvedl, že používání Bitcoinu jako platebního a transakčního nástroje porušuje zákon č. 7/2011 o měně, který označuje rupii jako jediný oficiální transakční a platební nástroj v zemi.

Indonésie se tak stává další zemí, která se pokouší převzít kontrolu nad používání kryptoměn v zemi a nabídnout jako alternativu vlastní, státní a něčím krytou kryptoměnu pod náležitým dohledem státních úřadů. Nakolik bude tento přístup fungovat, se nejspíše teprve ukáže.

O regulačních snahách v dalších zemích jsme nedávno také psali. Všechny naše články na toto téma můžete najít pod štítkem regulace.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Indonézia zakáže Bitcoin, chce vlastnú národnú kryptomenu Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Denisa […]