Indie údajně přezkoumává legislativu o zákazu kryptoměn

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
Indická vláda údajně přezkoumává zákaz kryptoměn v zemi a zvažuje mírnější regulace.

Podle agentury Bloomberg Quint zprávy naznačují, že vláda jedná s finančními regulačními orgány a zúčastněnými stranami v tomto odvětví, aby prozkoumala ustanovení dřívějšího návrhu, který ve skutečnosti požadoval všeobecný zákaz kryptoměn v Indii.

V únoru několik zpráv z Indie vyvolalo obavy z možného zákazu kryptoměn, který doposud nenabyl účinnosti. Místo toho nyní úřady zvažují jemnější přístup k předpisům o kryptu.

Diskuse na třech frontách

Anonymní zdroj citovaný agenturou Bloomberg Quint uvedl, že v současnosti probíhají diskuse doprovázané procházením klauzulí, jež byly uvedeny v předchozím návrhu zákona o zákazu kryptoměn, aby bylo možné určit, zda dále postupovat, nebo raději hledat alternativní přístup.

Podle publikace probíhají tyto diskuse na třech frontách. První dva problémy se údajně týkají toho, zda lze kryptoměnu regulovat, nebo zda by vláda měla zvolit „tvrdý zákaz“.

Třetím bodem programu je údajně zjištění typů kryptoaktivit, které by mohly být povoleny v rámci standardizovaného regulačního paradigmatu.

Anti-krypto postoj

Reserve Bank of India si nadále udržuje svůj anti-krypto postoj. RBI již dříve uvedla, že sdělila své výhrady ke kryptoměnám federální vládě.

V květnu RBI objasnila, že komerční banky nepodléhaly příkazům centrální banky odmítnout službu kryptoburzám. Nejvyšší soud Indie ve skutečnosti v březnu 2020 zrušil předchozí mandát RBI zakazující bankám obsluhovat burzy v zemi.

Vzhledem k záměrnému tempu probíhajících diskusí citovaný zdroj rovněž dodal, že během nadcházejícího monzunového zasedání parlamentu, které začne v červenci, je nepravděpodobné, že bude předložen pozměněný zákon o regulaci kryptoměn.

Závěr

Zatímco se Indie rozmýšlí, kterým směrem se vydá, tři hlavní burzy kryptoměn – Kraken, Bitfinex a KuCoin – údajně usilují o expanzi svého podnikání do této země, aby nabídly služby odhadovaným 15 milionům krypto investorů v zemi. Digitální aktiva zde totiž doposud jen vzkvétají. Objemy obchodování například vzrostly po březnu 2020 o více než 500 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)