Indie má dvakrát více uživatelů kryptoměn než USA, Velká Británie a Rusko dohromady – jak je na tom ČR a SR?

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Podle nedávno zveřejněné zprávy společnosti TripleA, aktualizované k 20. září 2021, počet uživatelů kryptoměn překonal v globálních číslech 280 milionů. Na prvním místě žebříčku s velkým náskokem se usadila Indie.

Zveřejněná data ukazují, že Indie má v současné době více než 100 milionů uživatelů digitálních měn, což odpovídá 7,3 % populace země.

Kryptoměnový žebříček podle uživatelů kryptoměn

Na dalších místech seznamu jsou pak Spojené státy s 27,4 miliony uživatelů kryptoměn, následuje Rusko s 17,3 miliony a na čtvrtém místě 13 miliony uživatelů najdeme Nigérii. Top pětku pak uzavírá Brazílie s 10,3 miliony uživatelů.

Zajímavý je pak fakt, že kumulativní počet uživatelů digitálních měn z USA, Velké Británie a Ruska (48,2 milionu) je ve srovnání s Indií stále více než dvakrát nižší.

crypto_country
Top 10 zemí podle počtu uživatelů kryptoměn – Zdroj: TrippleA

Současně s rostoucím počtem uživatelů se zvýšit také počet podniků (přijímajících kryptoměny jako způsob platby) na více než 18 000. Mezi přední značky, které nyní přijímají platby v kryptoměnách, pak jmenujme třeba společnosti Burger King, Expedia či Rakuten.

Globální přijetí kryptoměn roste

Globální přijetí kryptoměn se obecně zrychlilo v roce 2021 v důsledku zvýšených investic institucí, což pak vedlo ke zvýšenému zájmu o digitální měny obecně.

Ekonomický dopad pandemie COVID-19 zároveň přiměl většinu lidí k přijetí digitálních měn, které mohou být považovány za jakýsi polštář. S devalvací fiat měn jsou pak kryptoměny stále častěji vnímány také jako forma zajištění a alternativa ke zlatu.

Rostoucí využití kryptoměn v Indii

V posledních měsících zaznamenává Indie také posun v používání digitálních měn a mnohá menší města se stávají novými centry pro investory v oblasti virtuálních měn.

Data z kryptoměnových burz jednoznačně ukazují, že investoři z menších měst stále více investují do bitcoinů a dalších digitálních měn. Země se také může pochlubit mladou populací, která na vlnu kryptoměn, zejména uprostřed ekonomických nepokojů vyplývajících z pandemie koronaviru, masivně naskočila.

Indický kryptoměnový prostor se v posledních letech rozrostl navzdory nejednoznačnosti předpisů a extrémní volatilitě spojené s digitálními měnami. Regulační prostředí v zemi však v posledních měsících prochází významnými změnami, kdy vláda usiluje o zdanění obchodů s kryptoměnami a daňový úřad země se snaží prosadit zdanění každé činnosti, která vytváří v odvětví digitálních měn, příjmy.

Závěr

Přijetí kryptoměn roste po celém světě. Pro zajímavost doplňuji, že podle výsledků výše zmiňovaného průzkumu je v České republice cca 238 300 uživatelů kryptoměn, což představuje 2.23 % celkové populace. Dosti podobná situace pak panuje i u našich východních sousedů, kde se mluví o cca 2,57 %.

Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Co to bylo dnes za anomalii v 8 30 ?

Coinmarketcap se propadl na 32t

Reklama: