Hráči mohou těžbou kryptoměn pro UNICEF přispět na děti ze Sýrie

0
(0)

Zprávy a souhrny

Vynález kryptoměn je revolucí v novodobém finančním průmyslu. Kryptoměny však mohou být využity i v mnoha dalších oborech. Například UNICEFu pomáhá těžba kryptoměn v podpoře dětí ze Sýrie.

Organizace UNICEF (United Nations Children’s Fund / Dětský fond Organizace spojených národů) nastartovala 2. února 2018 projekt, který by měl pomoci financovat a tím i chránit děti ze Sýrie. Projekt se jmenuje „Gamer Chaingers“ a pomáhá vydělávat potřebné peníze pomocí těžby kryptoměn.

Jak to funguje?

Lidé, kteří se chtějí zúčastnit tohoto inovativního projektu, můžou navštívit stránky UNICEFu, kde si stáhnou program na těžbu a dostanou také jednoduché instrukce k jeho ovládání. Co se týká statistik dostupných na stránkách – v době psaní článku již těží pomocí programu téměř čtyři stovky lidí.

Webová stránka vysvětluje lidem, kteří nejsou obeznámeni s touto oblastí:

„Humanitární sbírky dnes často oslovují stejné lidi stejnými metodami, ale kryptoměny a jejich revoluční přístup jsou příležitostí získat finanční prostředky jinak.“

a pokračují:

„Slyšeli jste o Bitcoinu? Ethereum je totéž, avšak můžete jej lehce „těžit“ prostřednictvím počítače a peníze půjdou přímo do peněženky UNICEF.“

Proč zrovna hráči?

Hráči počítačových her sice nejsou primární cílovou skupinou k získávání finančních prostředků, avšak jejich počítače představují z pohledu těžby kryptoměn hodnotný zdroj. Výkonné grafické karty, stavěné pro plynulejší běh a větší rozlišení her, lze využít i k těžbě kryptoměn.

A zatímco systémy profesionálních těžařů jedou neustále na plný výkon bez jakýchkoli pauz, hráči videoher musí spát, jíst, pracovat, nebo se (aspoň jednou za čas) učit. UNICEF věří, že hráči budou ochotní zapůjčit sílu svých počítačů a elektřinu potřebnou k jejich provozu ve chvílích, kdy na nich zrovna nehrají, a přispět tak na charitu bez nutnosti odesílání dárcovských SMS.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: