Houstonský penzijní fond investuje do Bitcoinu

5
(3)

Zprávy a souhrny

S rozmachem kryptoměnového trhu se o Bitcoin (BTC) a další virtuální měny začíná zajímat i několik penzijních fondů. Tentokrát se do Bitcoinu a Etherea, dvou největších kryptoměn na světě, rozhodl investovat Houston Firefighters‘ Relief and Retirement Fund. Jedná se o jeden z prvních penzijních fondů, který investuje do digitálních měn.

Houston Pension Fund investuje do Bitcoinu

Houstonský fond pro pomoc hasičům a penzijní fond, který spravuje aktiva v hodnotě více než 5,5 miliardy dolarů, se rozhodl investovat 25 milionů dolarů do BTC a ETH. Penzijní fond tak tímto krokem získává expozici vůči virtuálním měnám.

Rozhodnutí fondu Houston Firefighters‘ Relief and Retirement Fund ukazuje, že je o virtuální měny velký zájem. Navíc se bude jednat o jeden z prvních penzijních fondů, které začínají investovat do digitálních měn.

Důvod, proč se k tomuto kroku rozhodl, je zřejmý. V současné době zažíváme situaci, kdy na jedné straně trh opanovaly nízké úrokové sazby a na té druhé pak vidíme vysokou inflaci. Jde o vůbec nejhorší kombinaci (nejen) pro penzijní fondy, které by v mnoha případech mohly vůči inflaci ztrácet.

Bitcoin a jeho potenciál

Bitcoin a další digitální měny se jeví jako vhodná alternativní investice, která by penzijním fondům mohla v dlouhodobém horizontu přinést lepší výnosy. Nezapomínejme, že Bitcoin se vyšplhal z 3 180 USD v prosinci 2018 na více než 66 000 USD v říjnu 2021. To představuje 1 975% nárůst ceny během pouhých několika let.

V době psaní článku se Bitcoin obchoduje za přibližně 60 700 dolarů a jeho tržní kapitalizace činí 1,15 bilionu dolarů. Bitcoin je tak největší kryptoměnou na světě. Za BTC následuje Ethereum, jehož tržní hodnota činí 477 miliard dolarů a lze jej pořídit za cca 3 990 USD za minci.

Někteří odborníci se domnívají, že při současné míře přijetí Bitcoinu a s ohledem na budoucí trendy je velmi pravděpodobné, aby Bitcoin dosáhl ceny nejen 100 000 USD, ale aby překonal ještě vyšší úrovně (kolem 250 000 USD). Penzijní fondy tak mají k dispozici alternativní investici, která má v současnosti potenciál překonat většinu tradičních investic.

Závěr

Pro stárnoucí populaci, která odchází do důchodu, je důležité, aby věděla, že její budoucnost je chráněna, nikoli znehodnocena. Inflační očekávání v USA dosahují nejvyšší úrovně za více než deset let. I to může být jedním z důvodů, proč penzijní fondy hledají nové investiční možnosti, které by jejich investicím přinesly lepší výsledky.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: