Hoskinson: Cardano dosáhne bezkonkurenční decentralizace

5
(11)

Zakladatel projektu Cardano, Charles Hoskinson, vyjádřil přesvědčení, že Cardano dosáhne značných pokroků ve své misi vytvořit skutečně decentralizovaný a inkluzivní blockchainový ekosystém.

Ve videu z 25. května Hoskinson poskytl aktuální informace o pokroku projektu a nastínil další významný vývoj. Ten dle jeho slov přispěje k bezkonkurenční decentralizaci platformy v oblasti kryptoměn.

Nový projekt řízení Cardana – CIP 1694

Nejprve Hoskinson vyzdvihl CIP 1694. Jde o důležitý projekt, jehož cílem je přinést nový způsob řízení Cardana. V současné době o většině zásadních rozhodnutí o tom, jak se v síti postupuje, rozhoduje nadace Cardano Foundation a malá skupina lidí. Podle Hoskinsona se však díky CIP 1694 bude moci k rozhodování vyjadřovat a podílet se na něm více lidí z komunity.

Měli byste mít slovo vy. Ne lidé, které jste nikdy neviděli, ne lidé, kteří se vám nezodpovídají, a ne lidé, kteří nemají na srdci váš nejlepší zájem. Já bych rád věřil, že se nám to podaří. Proto jsme Cardano vybudovali.

Dále zmínil, že tým stojící za tímto projektem usilovně pracuje na jeho dokončení a testování na nodu 8.0. Brzy prý již plánují vydat node 8.1.

Aby Charles Hoskinson ještě více podpořil zapojení komunity, oznámil spuštění grantového programu a programu žádostí o návrhy (RFP). Podle něj tyto iniciativy poskytnou zainteresovaným jednotlivcům a organizacím příležitost přispět do ekosystému Cardano vývojem nástrojů, infrastruktury a mechanismů odpovědnosti za hlasování. Poznamenal, že podrobnosti těchto programů budou představeny v červnu a červenci.

Kromě toho tento kryptoměnový guru prozradil, že Cardano spolupracuje s laboratoří Univerzity v Edinburghu. Ta se zabývá indexem decentralizace. Cílem je změřit úroveň decentralizace projektu ve srovnání s ostatními významnými kryptoměnami, jako je Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Cílem této spolupráce zejména je ukázat významný pokrok Cardana v oblasti decentralizace. To je v naprostém souladu s hlavním cílem projektu, kterým je budování decentralizovaných protokolů.

Práce na projektu

Zmínil také různé další probíhající projekty v rámci ekosystému Cardano. Patří mezi ně pokrok v mechanice peer-to-peer, podpora podpisů a vývoj open-source programu Hydra. Podle něj tento vývoj dále přispívá k cestě Cardana k bezkonkurenční decentralizaci.

Jsem přesvědčen, že budeme skutečně podstatně decentralizovanější než všechny kryptoměny na trhu. Jde o jeden z hlavních cílů těchto typů protokolů.

Závěr

Charles Hoskinson opět zdůraznil, jak moc je důležité se soustředit se na postup vpřed, i když čelí kritice ostatních hráčů v oboru. S tím, jak se Cardano připravuje na vstup do éry Voltaire, může síť očekávat příliv nových projektů a lidí, kteří se k ní připojí. To by mělo pozitivně ovlivnit nejen její celkový růst, ale i růst ADA, jejího nativního tokenu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img