Blockchain Cardano (ADA) přidává dynamické P2P

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na Valentýna přineslo Cardano aktualizaci 1.35.5, která zavedla kryptografická primitiva Plutus SECP. Usnadnila se tak komunikace s dalšími typy blockchainů a zároveň zvýšila bezpečnost. Nyní přišla další aktualizace. Verze 1.35.6 přináší dynamické P2P. Aktualizace už běží, i když se nová funkce musí ještě nějakou dobou testovat.

Síťové protokoly Cardano kombinují uzly a jejich interakce do jednotného systému využívajícího standardní komunikační infrastrukturu. Síť distribuuje informace o transakcích a blocích všem aktivním uzlům. Ty lze aktuálně nakonfigurovat dvěma způsoby. Jako uzel pro produkci nových bloků nebo pro přenos. Ten druhý typ současně zajišťuje i bezpečnost produkčních bloků, aby nebyly přímo vystaveni na internet.

Uzly dokážou využít jedno spojení pro všechny přenosy

Až do teď potřeboval každý provozovatel uzlů (Stake Pool Operator, SPO) dvě připojení. Pro získávání informací o blocích a pro distribuci generovaných bloků. To právě aktualizace mění. Dynamické P2P umožní využít jedno připojení pro přenos všech informací bez nutnosti další konfigurace. Navíc již není omezena na statický fond 50 peerů, ale může pracovat s celým fondem daného SPO. Jestliže dojde k vypnutí nějakého uzlu, tak se automaticky vyhledá další dostupný, tak aby byl minimální nastavený počet stále dodržen.

Závěr

Komunita Cardano je velmi aktivní a neustále se něco děje. V neděli jsem psal ohledně výskytu slibných objemů obchodování a že by mne nepřekvapilo, kdyby se ADA připravovala na růst. Z dnešního pohledu to vypadá jako dobré hodnocení, protože od neděle si cena připsala více než 10 %. Uvidíme, zda se podaří tempo udržet i po středečním zasedání FED. Stále si většina myslí, že dojde k navýšení sazeb.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img