Hongkong chce údajně legalizovat obchodování s kryptoměnami

4
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hongkong podniká kroky k tomu, aby znovu získal svůj status globálního centra kryptoměn spuštěním několika právních iniciativ souvisejících s kryptoprůmyslem.

Hongkong, město a zvláštní administrativní oblast Číny, je ochoten odlišit svůj přístup k regulaci kryptoměn od plošného zákazu kryptoměn v pevninské Číně.

V Číně bez Číny

Podle Elizabeth Wongové, vedoucí oddělení fintech v Komisi pro cenné papíry a futures (SFC), vláda Hongkongu zvažuje zavedení vlastního zákona, který by reguloval kryptoměny svým vlastním způsobem bez Číny.

Jedna z iniciativ SFC umožňuje retailovým investorům „přímo investovat do virtuálních aktiv,“ řekl Wong během panelu pořádaného InvestHK, informoval South China Morning Post 17. října.

Taková iniciativa by znamenala významný posun od postoje SFC za poslední čtyři roky, který omezuje obchodování s kryptoměnami na centralizovaných burzách na profesionální investory, poznamenal Wong. Mezi způsobilé investory patří jednotlivci s portfoliem v hodnotě alespoň 1 milion USD, tedy asi 7 % obyvatel města, od září 2021.

Čas na změnu postoje

Wong zdůraznil, že kryptoprůmysl se za poslední čtyři roky stal více kompatibilní, což naznačuje, že je čas změnit postoj města ke kryptoměnám, a uvedl:

Domníváme se, že to může být skutečně vhodná doba na to, abychom si opravdu důkladně rozmysleli, zda budeme pokračovat v tomto požadavku pouze pro profesionální investory.

Rozvoj krypto ekosystému v Hongkongu

Představitel SFC také zmínil několik dalších právních iniciativ zaměřených na rozvoj krypto ekosystému v Hongkongu, včetně politiky představené v lednu, která poskytovatelům služeb umožňuje prodávat určité deriváty související s kryptoměnami. Regulátor také přezkoumal, zda povolit drobným investorům investovat do fondů obchodovaných na burze souvisejících s kryptoměnami.

Nejnovější zprávy přicházejí v době, kdy Hongkong 19. října spouští fond ve výši 3,8 miliardy dolarů na přilákání zahraničních podniků zpět do města po masivním exodu talentů vyvolaném přísnými omezeními a napjatým politickým klimatem.

Mezinárodní centrum virtuálních aktiv

Podle oficiálního prohlášení vlády zvláštní administrativní oblasti Hongkong předložila místní vláda návrh zákona, který navrhuje zavedení regulačního režimu pro poskytovatele služeb virtuálních aktiv. Městské úřady také plánují přijmout nové technologie, jako jsou nezaměnitelné tokeny a metaverze, a rozvinout Hongkong do „mezinárodního centra virtuálních aktiv“.

Závěr

Podle některých zpráv se již Hongkongu, pokud jde o adopci kryptoměn, zatím daří. S ohledem na řadu faktorů, jako jsou instalace krypto ATM, pro-krypto regulace a kultura spouštění, byl Hongkong ve studii Forex Suggest zveřejněné v červenci 2022 hodnocen jako nejlépe připravená země pro široké přijetí kryptoměn.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img