[HODL] Tři schody nahoru a pak down! Chystá se další výprodej na kryptomarketu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...

BTC, DeFi, ETH – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Milí čtenáři, vítejte u posledního únorového dílu týdeníku pro dlouhodobé investory do kryptoměn HODL. Uplynulý týden (resp. měsíc) byl ve znamení schodového růstu ceny Bitcoinu. To se přeneslo i na altcoiny, které spokojeně rostly. V dnešním díle to bude o kurzu. Většinu z nás by určitě zajímalo, zda už půjde cena jen a jen nahoru, nebo nás ještě čeká další možnost extra výhodných příkupů za výprodejové ceny.

Zaznamenali jsme tři schody

Už jsme otestovali silnou rezistenci na úrovni cca 4200 dolarů a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. V době přípravy tohoto článku se Bitcoin obchoduje za 3900 USD a celkem rychle to jede dolů. Třetí schod byl tedy zřejmě vymazán a Bitcoin prozatím nabírá směr dolů.

Na grafu níže můžete vidět jednotlivé schody nahoru.

  1. První schod, o výšce cca 250 dolarů (BTC se odrazil od cca 3400 dolarů), přišel 8. února a byl následován téměř 10denním horizontálním pohybem s mírným náklonem směrem dolů.
  2. V pondělí 18. února přišel druhý schod nahoru, který připsal Bitcoinu přibližně 300 dolarů a usadil se na hodnotách 3950 – 4000 USD. Bitcoin pak opět předvedl pohyb do strany, tentokrát již jen na necelých 5 dní.
  3. A konečně včera přišel poslední schod o 200 až 250 dolarů, který byl dnes (podle dat v době přípravy článku) zcela vymazán opačným pohybem. Opět jsme tak na kryptomarketu zaznamenali chvalně i nechvalně známý Bart pattern.

Čeká nás další výprodej?

Osobně by mě v tuto chvíli nejvíce zajímalo, jestli se dočkáme dalšího propadu, nebo je to jen korekce a rezistenci překonáme na druhý (případně třetí) pokus. Neberte to jako doporučení, ale osobně se přikláním spíše k retestu low na úrovni cca 3200 dolarů s případným průrazem pod.

Jde o doporučení?

Nikoli! Jako vždy platí, že každý se rozhoduje sám za sebe. Vytvořte si vlastní strategii a držte se jí. Nikdy jsem, pokud vím, v žádném článku nikomu neradil, aby koupil, nebo aby prodal. Nedávno jsem přesto dostal sprostý komentář pod (tento) článek, kde mi čtenář po vytvoření třetího (nyní již smazaného) schodu „děkuje za radu” a viní mě z toho, že vše prodal.

V článku se mimochodem zabývám indexem strachu a chamtivosti (fear & greed index), který naznačoval blížící se pád ceny. Tento idex velmi zajímavě koreluje s kurzem BTC. Ve skupině pro hodlery na fb jsem už v době vydání článku upozornil na to, že nás může čekat ještě jeden pohyb nahoru, a pak by mohl přijít propad.

Proč bychom mohli jít níže?

Jestli půjdeme níže nevím. Sedí mi to však jak podle některých analýz, např. dle dlouhodobé analýzy od tradera FlaviusTodorius67 (viz tento článek), tak i podle zmiňovaného fear & greed indexu, který značí možnost otočení střednědobého trendu směrem dolů. Ve zmíněné analýze se hovoří o celkovém low tohoto downtrendu někdy v nadcházejícím cca měsíci až čtvrtletí. Mohlo by tedy v případě úspěšnosti tohoto předpokladu jít o velmi zajímavou pozici pro dlouhodobý vstup.

Trocha pozitivity neuškodí

Zůstaňte pozitivní. Bitcoin sice může jít ještě níže, ale z dlouhodobého hlediska jsme na tom stále velmi dobře. Máme tady i řadu pozitivních novinek a zpráv z kryptosvěta, které nám opakovaně naznačují, že kryptoměny skutečně mají svoji budoucnost a že se nejedná o pouhou módní vlnu.

Že bitcoin v budoucnosti dosáhne hodnoty milion dolarů již netvrdí pouze John McAffee (očekává to do konce 2020), který šokoval vyjádřením, že jinak sní svůj penis, ale nově se přidal dokonce i ředitel IBM (viz tento článek). K jeho sázce o mužství se sice nepřipojil, ale říká:

„Toto číslo se mi líbí, protože pokud by stál Bitcoin 1 milion dolarů, pak se Satoshi bude rovnat jednomu americkému centu, což by znamenalo, že v této síti bude více než 20 bilionů dolarů likvidity a těchto 20 bilionů dolarů likvidity může masivně změnit prostředí globálních finančních služeb.“

Závěr

Jako vždy platí, že každý se rozhoduje sám za sebe. Opakovaně upozorňuji na to, že toto obecné pravidlo platí bez výjimky. A pokud nechcete nést zodpovědnost za vlastní investice, tak raději neinvestujte, resp. můžete svěřit své portfolio nějakému profesionálnímu finančnímu poradci. V tomto díle HODLu je to již vše. Aktuálně vyčkáváme, zda Bitcoin doputuje na nové dno, jak naznačují některé informace. Držte se však vlastní dlouhodobé strategie, osvědčené jsou např. postupné příkupy a průměrování vstupů.

-Kytka

Co číst dále?

Emoce: Na trhu je držíme na uzdě, ale co v životě?

Zdroj:

https://www.chepicap.com/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře