[HODL] Bitcoin se opět škrábe dolů • XRP nachází využití – první banka ho oficiálně přijímá k mezinárodním platbám

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bitcoin si to znovu namířil směrem k prosincovému LOW. Po poměrně krátké korekci směrem nahoru se nyní opět škrábeme směrem dolů. Tento týden byl ve znamení téměř nulové volatility střídané náhlými prudkými propady, které na grafu tvoří jakési schody. Pohled na takový graf je celkem nudný a neradostný. Jak už jsme naznačili v minulém díle, letošní rok by mohl být rokem konsolidace.

Bitcoin

Jak vidíte na grafu níže, Bitcoin se během tohoto týdne držel velmi přímého pohybu do strany. Ve středu přišel schodově strmý pohyb dolů a následovala další horizontální přímka. Tu narušil až dnešní pohyb, a to opět dolů. Za uplynulý týden si Bitcoin tímto způsobem (v době přípravy tohoto článku) pohoršil o cca 500 dolarů.

To se při aktuální ceně 3560 USD jeví jako celkem vysoká částka. V kontextu hurikánu  ročního downtrendu je to však jen mírný vánek. Bitcoin v každém případě nadále ovládá kryptomarket. Aktuálně se však dominance BTC ustálila a pohybuje se v rozmezí cca 50 % až 55 %. A to již od konce srpna 2018.

Zajímavostí je, že ten poslední (listopadový i prosincový) sesuv směrem dolů již neměl takový vliv na dominanci BTC, jaký jsme zažívali během první poloviny minulého roku. Pravidlo, že při propadu dominance Bitcoinu roste a při růstu naopak klesá, tehdy platilo mnohem přísněji, než je tomu nyní. Aktuálně již lze hovořit o poměrně velmi levném Bitcoinu.

Opět dolů – máme již nejhorší za sebou?

Většina z vás si pravděpodobně nyní klade otázku, zda jsme již konečně z nejhoršího venku. Já se, jak již víte, přikláním k možnosti dlouhodobé konsolidace. Nevylučuji také další propad a s ním i možnost levných nákupů Bitcoinu i altcoinů. Stejně tak je ale možné, že se LOW vytvořené v prosinci 2018 potvrdí jako dno celého downtrendu a níž již, navzdory mnohým predikcím, nepůjdeme.

Opět se proto zdá být nejlepší volbou strategie postupných příkupů, která umožňuje zprůměrovat vstupní cenu a zachovat si psychickou pohodu, ať už trh dělá cokoli.

Prosincové ATH střídá prosincové LOW

Během jednoho roku se toho hodně změnilo. O tom, jaký byl rok 2018, jsme psali v tomto článku. Vzpomínáte ještě, jak řada z vás během prudkého růstu koncem roku 2017 očekávala růst až do nebes? Kdo by tehdy zaváhal, kdyby mohl BTC nakoupit pod 6 tisíc USD? Přibližně za rok se již prosinec nenesl v duchu ATH, ale naopak se zde vytvořilo dosavadní LOW celého downtrendu.

Prosinec se tak začíná jevit jako měsíc, kdy vrcholí jednotlivé fáze dlouhodobého cyklu. Osobně vidím jedno velké pozitivum v tom, že jsme se dostali až sem. Pokud jste si s námi prošli celým rokem 2018, získali jste cenné zkušenosti. Zkouška trpělivosti však ještě zdaleka nekončí. HODL rozhodně není krátkodobá záležitost, ale spíše běh na dlouhou trať.

XRP se těší stále větší oblibě

Musím se přiznat, že jsem z řady důvodů ke XRP společnosti Ripple poněkud skeptický. Ani já jsem však nemohl nezaznamenat, že se tato kryptoměna těší stále větší a větší oblibě. Mnozí z vás v něm vidí potenciál z toho důvodu, že ho podporují banky. Aktuálně se drží na druhém místě dle tržní kapitalizace, a je tak ze všech altcoinů momentálně nejblíže k potenciálnímu překonání BTC.

Kryptoměna XRP začíná být využívaná v reálném světě. Nedávno jsme zaznamenali zprávu, že ji začne využívat první oficiálně potvrzená banka – Euro Exim Bank, se sídlem v Londýně. XRP bankám umožňuje posílat transakce během několika sekund a bez nutnosti „parkovat”, jak říká šéf strategických účtů zmiňované banky:

„Když použijete XRP, namísto nutnosti předběžně zaparkovat všechny své peníze na zahraničních účtech po celém světě, držíte své prostředky místně, pod vaší kontrolou, svou stabilitu, svou bonitu. Je to mnohem lepší strukturální postavení. Prostředky z vašeho místního účtu, například z brazilských reálií, můžete přesunout do cílového účtu, například do dvou minut.“

Euro Exim Bank navíc tvrdí, že se jim v tomto měsíci ztratila jedna z plateb, pro kterou použili Swift. I to může být jedním z důvodů, proč nyní tato banka plánuje používat XRP k vyplácení plateb ve všech 80 zemích, kde působí. Začít hodlá již během 1. čtvrtletí 2019.

Závěr

Pravděpodobně si ještě dlouho počkáme, než Bitcoin zamíří k hodnotám z prosince 2017. Nyní nás to spíš táhne k retestu LOW z prosince 2018. Aktuálně se tvoří nehezký přímkovitý graf s několika schody směrem dolů. Vyzbrojte se proto trpělivostí a držte se své dlouhodobé strategie. Kryptoměna XRP, které patří druhé místo dle tržní kapitalizace, získala první banku, která oznámila, že ji bude používat k mezinárodním transakcím. Jde o banku Euro Exim Bank.

-Kytka

Dále si můžete přečíst:

Je blockchain vůbec k něčemu aneb proč se „dappům“ nedaří? – A hlavně jak to změnit!

Zdroje:
https://coinmarketcap.com/
https://dailyhodl.com/


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

Už jsem myslel, že tu pět dní starou zpravu co se XRP týká tu ani nezveřejníte. Pozdě, ale přece. Polepšete se…. !!!

Blábol

Nevylučuji také další propad a s ním i možnost levných nákupů Bitcoinu i altcoinů.
—————————————————————————————-

Je otázkou jestli ti to někdo bude nakupovat lidské myšlení je opačného rázu a čím víc bude Bitcoin a altcoiny padat tím menší zájem o ně bude to jsem si jistý na 100% .Bitcoin a altcoiny může zachránit jen dlouhodobý růst jinak jsou cele kryptoměny v řiti a směřuji spíš do záhuby .A nejhorší teprv přijde až začnou prodávat své Bitcoiny Velryby aby aspon něco získali při těch ztrátách protože je jim velmi jasné že Bitcoin se nikam posouvat nebude tak se jich budou chtít spíš zbavit .Bitcoin nakupovali jako dlouhodobou investici a jak vidí že to pořád padá tak lepší aktivovali své účty a budou se jich chtít zbavit tak osobně čekám že Bitcoin padne někde k 300 usd a už se nikdy na stejné ceny nevrátí .

Rob

Ale přežije podle vašich slov. To znamená, že by se mohl ukázat jako velice životaschopný. To má svou skrytou hodnotu.

Blábol

K čemu ti bude takové přežití když ti to odežene další investory od kryptoměn a je taky možné že díky menšímu zájmu o kryptoměny ztratili taky zájem velcí giganti co plánovali vstoupit na trh jako Bakkt a Fidellity atd.To vše má své proti když krypta padají , to že nějaký Franta napíše aspon se krypto zabaví těch slabých ano zbaví ale pocítí to ti silní tím že ztratí taky větší odliv zájmu o toto odvětví .

Martin Novak

Proc 300 dolaru jak jsi to vypocital???☺☺☺Jinak ty klesajici schody me delaji radost,co schod to zisk???

Blábol

Martin Novak Tady není ani tak důležité jakou hodnotu bude mít BTC při odlivu Velryb ale spíš to že ceny se už nikdy nevrátí protože to odežene další zájemce o kryptoměny a marketcap ti klesne na takovou tržní hodnotu že už to bude bezvýznamné že se o kryptoměny už nikdo nebude moc zajímat .Vezmi si že na jedné peněžence je 40 tisíc BTC nakoupených v roce 2015 a takových peněženek tam je spousty a ty to peneženky se začali probouzet (předtím byli dlouhodobě neaktivní)a jak ten to borec vypustí stavidla a za ním spousta dalších tak BTC máš na 3 usd ani nemrkneš .A Btc vezme všechny kryptoměny sebou ale nejpodstatnější je to že i když budeš mít výrazné slevy tak důvěra je kryptoměnám a zančný odliv menších investorů se už nevrátí zpět .Co s toho plyne to že i když nakoupíš BTC za 3 usd tak ti bude k hovnu protože celý marketcap na všechny kryptoměny bude tak nízko že to bude nejvíc zmanipulovatelné a bude to něco jako PAX ktrá ti z 0.03 vystřelila na pár hodin na 10 usd a pak rychle spadla zpět na pár centů ,velryby nalákali ovce a pak vypustili stavidla a banda přišla o prachy .

Martin Novak

S tim PAXEM to bylo trochu jinak,blabole,ale s tou trzni hodnotou jsi hodne blizko pravdy jak ten cely kryptobyznys funguje.

Petr

Přesně před měsicem. Bude opakování? Myslím si že v pondělí letíme .

Reklama: