[HODL] Bitcoin opět sestřelil většinu altcoinů, jeho cena spadla o téměř 1 000 USD

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Po několikatýdenním růstu přišla pořádná korekce, která během necelých 24 hodin umazala přes 13 % z ceny Bitcoinu, tedy téměř 1000 USD. Pro hodlery je tento propad příležitostí k dalšímu přikoupení Bitcoinu, popř. ostatních kryptoměn, které mají šanci na dlouhodobý růst ceny a úspěch. Čeká se s růstem na přijetí ETF?

Bitcoin ztratil téměř 1 000 USD ze své ceny

V minulém díle jsme řešili situaci, kdy cena BTC retestovala velmi silný support na úrovni okolo 6 000 USD. Support opět vydržel a od té doby Bitcoin pomalu rostl, a to až ke včerejším cca 7380 USD/BTC. Pak přišla velmi výrazná korekce, která Bitcoinu umazala téměř 1 000 USD a sestřelila také pomalu se probouzející trh altcoinů.

Nepříliš pozitivní je, že se cena BTC nedostala alespoň na úroveň předchozího vrcholku (cca 8 200 USD), čímž by nás ujistila, že downtrend už je skutečně u konce. Na druhou stranu se to dalo očekávat a naši analytici na T11 na to upozorňovali. Zatím se však Bitcoin nad zmíněnou úrovní 6 tisíc USD statečně drží, což je velmi pozitivní.

Pokud hodlujete, tak vás tato situace nechává klidnými a možná se i radujete, že je tu další příležitost k tomu, vložit část příjmů do kryptoměn.

Je tu další výprodej

Nevím jak vy, ale já kryptoměnám z dlouhodobého hlediska věřím a vsadil jsem na ně nezanedbatelnou část svého bohatství. Uvědomuji si samozřejmě také rizikovost tohoto rozhodnutí, a proto si dopředu nic nebarvím na růžovo a snažím se být opatrný. Nicméně pokud jsem se jednou rozhodl pro hodl, tak se této strategie držím.

Každý propad cen je možné vnímat jako výprodej. Toto období by pro hodlery mělo být časem nákupů. Zatímco se trhy propadají a ceny altcoinů narážejí na nová dna, my si vytváříme svá portfolia a postupně přikupujeme. Jestli bych vám v tomto duchu mohl něco doporučit, tak abyste si, pokud jste tak ještě neučinili, rozmysleli, zda a jakým způsobem se chcete kryptoměnám věnovat.

Najděte si vlastní systém, ať už to bude hodl či nějaká forma tradingu, a pokud možno se ho držte. Úspěch vám to samozřejmě samo o sobě nezaručí, ale vyhnete se zbrklým rozhodnutím a naučíte se dlouhodobě držet určité strategie.

Díky kryptoměnám všichni už nyní zažíváme, jaké to je svobodně investovat a být svou vlastní bankou, resp. spořitelnou. To však se sebou nese i určité bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat. Některé z nich připomeneme v příštím díle.

Srpen byl ve znamení ETF (Exchange Traded Fund)

Nejdiskutovanějším tématem prázdnil byly beze sporu žádosti o schválení ETF, které však Komise pro cenné papíry (SEC) zatím vždy zamítla. Je pravděpodobné, že nakonec k přijetí těchto kryptoměnových fondů, obchodovatelných jako běžné cenné papíry, dojde, byť možná až příští rok…

Zda to bude pro kryptoměny až takovou výhrou je však diskutabilní a některé z nejvlivnějších kryptoosobností se již vyjádřily proti. Jako příklad můžeme uvést např. názor Andrease Antonopoulose, Bitcoin učitele, který v ETF vidí ohrožení decentralizace kryptoměn (celý článek zde). Vitalik Buterin, zakladatel ETH, pak řekl, že se těmto kryptofondům věnuje příliš velká pozornost (více zde).

Závěr

Pro kryptoměny a jejich přijetí širokou veřejností bude především potřeba kvalitních a prospěšných právních regulací a samozřejmě také zapojení velkého množství drobných investorů. To je z dlouhodobého hlediska mnohem zásadnější, než to jestli budou přijaty ETF či jak dlouho bude trvat, než se cena BTC vydá směrem k novému ATH. Pro dlouhodobé investory do kryptoměn je tak aktuální situace pouze další příležitostí k doplnění portfolia.

-Kytka

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img