Hlavní vývojář etherea popisuje změny, které lze očekávat po sloučení

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Hlavní vývojář etherea Tim Beiko nastínil řadu návrhů a očekávání ohledně nadcházejícího sloučení pro vývojáře aplikací a protokolů na platformě Ethereum.

Hlavní vývojář ETH: Některé věci se změní

Běžným uživatelům aplikací a protokolů Beiko jednoduše navrhl, aby si věci vyzkoušeli a ujistili se, že se nic nerozbije, až se provede více testů. V úterý na Twitteru napsal:

 

Sloučení je velmi složitý a dlouho očekávaný okamžik, kdy síť Ethereum přechází z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) konsensus. V tomto okamžiku se bude nazývat Consensus Layer a očekává se, že k němu dojde v srpnu tohoto roku.

Testování na několika testovacích sítích se zaměřilo na zajištění toho, aby nedošlo k problémům mezi klienty nebo aby se stávající aplikace po sloučení zcela nerozpadly. Beiko v samostatném vlákně na Twitteru upozornil, že takové problémy budou pravděpodobně vzácné, protože “99 % změn se týká vrstvy protokolu”, zatímco “v aplikační vrstvě se neprovádějí téměř žádné změny”.

Beiko uvedl, že vývojáři by si měli být vědomi toho, že se sloučením dojde ke dvěma významným změnám ve fungování chytrých kontraktů. Zaprvé připomněl, že se změní metoda náhodného výběru beaconu, která pomáhá spouštět aplikace. To bude nezbytné pro přechod na PoS a bylo to zveřejněno v aktualizaci Ethereum Foundation (EF) v listopadu loňského roku.

Druhá změna bude spočívat v tom, že se zkrátí časy bloků z 13 sekund na blok na 12 sekund. V důsledku této změny budou chytré kontrakty, které jako měřítko času používají rychlost výroby bloků, po provedení sloučení běžet o jednu sekundu rychleji.

Potenciální problémy

Beiko projevil důvěru, že navzdory zpoždění při provádění sloučení byly potenciální problémy konsolidovány do jednoho ešelonu:

“Kromě testování napříč klienty a těchto dvou okrajových případů je největší riziko narušení v oblasti ‘toolingu a infra potrubí’.”

Na závěr ujistil, že pokud se během důkladného testování a probíhajících stínových forků objeví další problémy, bude sloučení dále odloženo, aby byla zajištěna bezpečnost sítě:

“Pokud v jakémkoli okamžiku zjistíme problémy, budeme samozřejmě věnovat čas jejich opravě + řešení, než se posuneme dál. Teprve poté budeme uvažovat o přesunu mainnetu na proof of stake.”

Investoři do ETH, kteří se obávají odblokování a vyhození mincí, až dojde ke sloučení, mohou být v klidu. Vzdělávatel DeceDeFi Korpi na Twitteru v pondělí vysvětlil, že ethereum (ETH) vsazený na Beacon Chain nyní nelze odemknout bez pozdějšího upgradu sítě, jakmile dojde k sloučení. To se týká i odměn získaných ze stakingu.

Uvedl také, že jakmile budou mince odemčeny, budou uvolňovány po částech, a nikoli najednou, a že tyto mince jsou často investorem “nikdy neprodejný stack”, který pravděpodobně nebude prodán.

V současné době je na řetězci Beacon stakováno 12,6 milionu ETH. Beacon Chain byl jedním z prvních kroků učiněných na cestě k tomu, aby se ethereum stalo sítí PoS, která byla spuštěna v prosinci 2020.

Závěr

I přes odkládání se PoS blíží. Těšíte se na něj? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: