Přední platební aplikace WeChat začne podporovat čínský digitální jüan

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

WeChat, největší čínská aplikace pro zasílání zpráv a jedna z nejpopulárnějších platebních služeb v zemi, začne podporovat digitální měnu čínské vlády.

Dne 6. ledna 2021, společnost Tencent oznámila, že začne přijímat digitální platby juanů prostřednictvím své proprietární mobilní peněženky WeChat Pay.

Čína vyvíjí digitální jüan od roku 2014 a dosud nebyl zaveden celostátně. Pokud lidé začnou platit za zboží a služby pomocí služby WeChat, která má více než 1 miliardu uživatelů, výrazně to povzbudí její další používání.

Aplikace WeChat

Obrovská uživatelská základna WeChat a množství zabalených služeb mu vyneslo přezdívku „mega-aplikace“. Uživatelé mohou používat WeChat Pay k chatování, placení účtů a objednávání jídla nebo dopravy. Na WeChat Pay je měsíčně více než 800 milionů aktivních uživatelů.

Linghao Bao, analytik poradenské firmy Trivium China, řekl CNBC:

„Čínští spotřebitelé jsou tak uzamčeni ve WeChat Pay a Alipay, že není reálné je přesvědčit, aby přešli na novou mobilní platební aplikaci. Proto dává smysl, aby se centrální banka spojila s WeChat Pay a Alipay, místo aby to dělala sama.“

Čínská lidová banka (PBoC) zatím provedla omezené testy digitálního jüanu v několika městech, které zahrnovaly malé množství měny v komerčním a spotřebitelském prostředí. Navzdory skutečnosti, že neexistuje žádný harmonogram pro celostátní zavedení, existují náznaky, že PBoC má zájem rozšířit používání digitální měny.

Závěr

Čína si vytvořila významný náskok ve vývoji digitální měny centrální banky pro veřejné použití, která překonala většinu zemí, které jsou stále ve fázi výzkumu. Začátkem tohoto týdne vydala centrální banka země pilotní verzi aplikace digitální peněženky v čínských obchodech se systémy iOS a Android.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

6.1.2022, nikoliv 2021

spot_img