Hardwarové peněženky Ledger zasažené zemětřesením FTX

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hardwarový poskytovatel kryptoměnových peněženek Ledger měl dle slov svého technologického ředitele určité problémy kvůli masivnímu odlivu z kryptoburz uprostřed krveprolití FTX.

Společnost Ledger zaznamenala „masivní využití“ svých platforem a 9. listopadu utrpěla „několik problémů se škálovatelností“, uvedl v prohlášení na Twitteru technický ředitel Ledger Charles Guillemet.

Guillemet označil problémy jako výsledky pokračující krize velké globální burzy kryptoměn FTX. CTO rovněž uvedl, že investoři do kryptoměn stále více přesouvají své držby z kryptoburz do Ledgeru.

Po zemětřesení FTX dochází k masivnímu odlivu z burz do řešení zabezpečení a vlastní suverenity Ledger.

Podle Guillemeta měl Ledger vyřešit výpadky od 5:30 UTC.

Problémy s výběry

Společnost Ledger poprvé ohlásila problémy s peněženkou 9. listopadu kolem 23:00 UTC a oficiálně oznámila, že její aplikace rozhraní hardwarové peněženky Ledger Live zaznamenala snížený výkon serveru.

“Konkrétní problémy se mohou lišit, včetně připojení ke kartě Moje kniha a provedení Pravé kontroly,” uvedl Ledger na tweetu a dodal, že aktiva klienta jsou v bezpečí.

Společnost se následně obrátila na Twitter a oznámila, že výpadek serveru opravila přibližně do jedné hodiny po zjištění problému.

Dříve také podpora Ledgeru oznámila, že dočasně pozastavila swapy FTX a FTX.US na Ledger Live. Ledger spustil integraci swapu s FTX v červenci 2022.

Výše uvedené výpadky způsobily, že někteří uživatelé nemohli odesílat žádné transakce pomocí Ledger Live, včetně výběrů.

Obavy kryptokomunity

Kryptokomunita rychle reagovala na problémy, přestože mnozí zůstali přesvědčeni o operacích Ledgeru uprostřed větších problémů na trhu. Někteří pozorovatelé z oboru kritizovali společnost za to, že zvolil nesprávnou formulaci pro komunikaci se svými zákazníky, když zveřejnil výrok „aktiva jsou v bezpečí“. Podobné prohlášení totiž učinil i zakladatel FTX Sam Bankman-Fried 7. listopadu, ale den poté ho smazal.

FTX je v pořádku, aktiva jsou v pořádku,“ prohlásil Bankman-Fried ve svém tweetu jen několik hodin předtím, než burza zastavila všechny výběry kryptoměn poté, co přestala takové transakce zpracovávat.

Závěr

Krize burzy FTX není v žádném případě prvním incidentem, který mohl přimět uživatele kryptoměn k tomu, aby přemýšleli o přesunu svých aktiv do hardwarového úložiště, aby lépe chránili své prostředky. Koncept hardwarových neboli studených peněženek je letos stále populárnější, protože hlavní centralizované kryptoburzy omezují přístup k finančním prostředkům některých uživatelů kvůli různým typům problémů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Satoshi

“hardwarových neboli studených peněženek”
Hardwarova penezenka nerovna se automaticky cold storage/wallet. To vyplývá z pouziti. Naopak, někteří užíváme hw velmi aktivně.
Tuto nepresnost bych na odbornem serveru necekal.

Poslední editace 1 rok před přes Satoshi
Mamlasman

Není to přesně naopak? Každá hardware wallet je cold, ale cold wallet nemusí být nutně hw. Je to prostě peněženka nepropojená k síti, jedno jaká.

Kone

Není

spot_img