Americké úřady prověří kryptoburzu FTX

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Americké úřady Ministerstvo spravedlnosti (DoJ), Komise pro cenné papíry (SEC) a Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) důkladně prověří kryptoburzu FTX.

Kryptoburzou FTX se nyní zabývají nejvyšší regulační orgány USA

Podle čtvrteční zprávy deníku Wall Street Journal (WSJ) bude americké Ministerstvo spravedlnosti stíhat kryptoburzu FTX pro podezření jednak z porušení předpisů a dále pro podezření z podvodu. Komise pro cenné papíry a burzy bude prověřovat dodržení amerických občanskoprávních zákonů na ochranu investorů.

Prověřovat se bude i vztah mezi FTX a Alameda Research

Podle agentury Bloomberg SEC a CFTC prověřují vztah mezi FTX.com a FTX US. Jak uvedl WSJ, americká SEC rovněž hledá informace o vztahu mezi kryptoměnovou burzou FTX a obchodní společností jejího zakladatele, firmou Alameda Research.

Zaměstnanci právního oddělení podali výpověď

Ve zprávě WSJ se uvádí, že úředníci SEC kontaktovali právníky FTX, aby si vyžádali další dokumenty, ale regulátor se možná brzy neozve, protože většina zaměstnanců FTX v oblasti práva a dodržování předpisů podala v úterý večer výpověď, uvádí médium Semafor.

Binance stáhla příslib záchrany

FTX, kryptoburza, která od pondělí zažívá krizi likvidity, přišla ve čtvrtek o příslib záchrany od největší kryptoburzy Binance poté, co se Binance vyjádřila k „špatnému nakládání s prostředky klientů“ ze strany FTX a k tomu, že „problémy jsou mimo naši kontrolu nebo schopnost pomoci“.

Bloomberg: FTX potřebuje 4 mld. USD

Zpráva agentury Bloomberg citovala nejmenovaný zdroj, který uvedl, že FTX čelí nedostatku finančních prostředků ve výši 8 miliard USD a potřebuje okamžitě 4 miliardy USD, aby zůstala solventní.

Závěr

Někteří analytici již přirovnávají problémy kryptoburzy FTX dokonce k pádu banky Lehman Brothers. Kryptokomunita nyní s napětím čeká, kam až propadnou ceny kryptoměn. Právě zpráva o problémech kryptoburzy FTX spolu s několika dalšími negativními zprávami nastartovala aktuální propad kryptotrhů. Kam až si myslíte, že se trhy propadnou tentokrát? A cena BTC?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LeošH

To je to smutné na celé té údajné decentralizaci. Plno lidí i dneska nechápe, že peněženky na burzách nejsou jejich. Takže horší než současný bankovní ekosystém, zatím jsme se s krypto nikam neposunuli. Krachne burza nic nemáš, zažil jsem to kdysi s Cryptopia 🙂
Pro rejpali jsem podporovatel kryptoměn, ale beru je jako akcie. A z poučení už více využívám soukromé peněženky než mít krypto uloženo, třeba i na více burzách.

Libor

Krypto berie ako akcie :-))))
A čo tak si kúpiť na „burze“ tovarov a služieb Linux, resp. iný open source, prípadne internetový protokol pre email ?

Fantom

Nebude to dlouho trvat a bude úplně běžné na internetu platit třeba pomocí XRP nebo nějaké jiné kryptoměny. Povíme si za 10 let 🙂

Reklama: