Guvernér Bank of England Andrew Bailey připouští, že kryptoměny mohou mít “vnější” hodnotu

4.5
(2)

Co si budeme říkat, guvernér Bank of England (BOE), Andrew Bailey, skutečně není největším fanouškem kryptoaktiv. Tento třiašedesátiletý britský centrální bankéř nepolevuje ve své kampani za odhalení nesmyslnosti kryptoinvestic a často o nich hovoří jako o investicích bez “vnitřní hodnoty”.

Nicméně Bailey nedávno připustil, že tato třída aktiv může mít určitou “vnější hodnotu”.

Andrew Bailey je i nadále přesvědčen, že kryptografie nemá žádnou vnitřní hodnotu

V projevu před britským parlamentem k nedávné zprávě banky o finanční stabilitě Bailey uznal rostoucí přijetí kryptoaktiv a nové scénáře jejich využití a poukázal na to, že masový příliv uživatelů kryptoaktiv mohl této třídě aktiv přiznat určitou “vnější” hodnotu.

To možná nepatří mezi nejpozitivnější svědectví o kryptoměnách, ale naznačuje to postupný, i když pomalý posun v pohledu šéfa BOE, který se v minulosti na adresu kryptoměn a jejich významu či pozitivnímu dopadu nikdy nevyjadřoval.

Bailey si i nadále zachovává své přesvědčení, že kryptoměny nemají žádnou formu vnitřní hodnoty. Když zopakoval své předchozího postoje, zdůraznil také obrovské množství rizik spojených s obchodováním s kryptoaktivy kvůli jejich vysoké volatilitě a nejistotě, která v tomto prostoru panuje.

Spojené království zkoumá proveditelnost CBDC

Na tomto místě je třeba připomenout, že Výbor pro finanční politiku Bank of England zveřejnil zprávu o finanční stabilitě z července 2022, v níž upozornil na některé faktory, které by mohly potenciálně ohrozit finanční stabilitu.

Zpráva sice neuznává kryptoaktiva jako faktory, které v současné době ohrožují finanční stabilitu (zejména v rámci regionu), ale uvádí, že tato třída aktiv by potenciálně mohla takovou hrozbu představovat. Zejména pak v případě, že by tento prostor nebyl řádně regulován. A to hlavně díky tomu, že vztah mezi kryptoaktivy a širším finančním systémem stále roste.

Navzdory nepříznivému pohledu šéfa BOE na kryptoaktiva vidí Bank of England ve využití technologie blockchain i pozitivní stránku.

V dubnu 2021 banka a britské ministerstvo financí oznámily společné zahájení činnosti pracovní skupiny CBDC, která má za úkol prozkoumat potenciální přínosy a proveditelnost britského CBDC. Průzkum zatím vykazuje příznivé výsledky, což naznačuje nedávný rostoucí zájem země o zřízení CBDC.

Závěr

Současný medvědí trh není k digitálním aktivům a kryptografickým firmám přívětivý, což vedlo k velkému počtu zpráv o problémech a také bankrotech. Právě to Baileyho přimělo k tomu, aby svůj postoj ke kryptoaktivům vyjádřil ještě hlasitěji. Na druhou stranu se zdá, že viceguvernér BOE Jon Cunliffe je v otázce kryptoaktiv mírnější. Ten totiž prohlásil, že ti, kdo přežijí současnou kryptozimu, by se mohli stát budoucími Amazony.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img