Goldman Sachs cítí příležitost a investuje do kryptoměnových firem

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

Americká nadnárodní investiční společnost s názvem Goldman Sachs Group, Inc. oznámila, že po kolapsu burzy FTX vyhledává firmy se zaměřením na odvětví kryptoměn. Ty se chystá odkoupit, případně do nich zainvestovat značný počet amerických dolarů.

Jednatel firmy Matthew McDermott sdělil médiím informaci, že momentálně již navázali spolupráci s řadou kryptofirem a poskytují jim náležitou péči.

Krach FTX kryptoměnovým průmyslem zamával

Po krachu druhé největší burzy na světě s názvem FTX, se řada podniků v kryptoměnovém odvětví dostala do tíživých situací. I to mohl být důvod (ale hlavně příležitost), proč se společnost Goldman Sachs rozhodla do těchto firem začít investovat v řádech milionů dolarů.

Velké bankovní společnosti vidí v tomto prostoru řadu zajímavých příležitostí. A to i z pohledu očekávaných regulací, které po krachu FTX s největší pravděpodobností přijdou.

Kryptoburza FTX vyhlásila bankrot 11. listopadu 2022. Zkrachovalé burze chyběl zcela regulační dohled a firemní kontrola.

Komentář jednatele firmy McDermotta ke skandálu burzy FTX byl ve smyslu, že z pohledu sentimentu se trh setkal s velkým neúspěchem. Avšak zdůraznil, že i díky této zkušenosti, kdy projekt FTX burzy katastrofálně selhal, se hlavní technologie, na kterých byla burza založena, mohou i nadále rozvíjet.

Skandál burzy FTX uvedl trh s kryptoměnami do chaosu začátkem listopadu. Kolaps vyvolal domino efekt, který začal postupně ovlivňovat řadu dalších podniků se zaměřením na kryptoměny. To je nejspíše ten hlavní důvod, proč se institucionální investoři rozhodli podívat se podrobněji na tento sektor, využít příležitostí a investovat do firem v době, kdy domino efekt snižuje jejich ocenění.

Mezitím se digitální banka Starling založená ve Spojeném Království rozhodla zakázat svým uživatelům nákup veškerých kryptoměn. Nadále se banka rozhodla stopnout i kryptoměnové transakce, které pocházejí z burz nebo směnáren. Uživatelé tím pádem nemají přístup ke kryptoměnovým transakcím, nicméně jsou schopni je nadále držet nebo prodat.

Závěr

Zatímco kolaps FTX vrátil trh s kryptoměnami zpět o několik měsíců, zájem institucionalních společností i nadále exponenciálně roste. Kupříkladu známá kryptofirma založena ve Švýcarsku s názvem SEBA Bank se 6. prosince 2022 rozhodla spojit se společnosti HashKey Group. Cílem této spolupráce je urychlení institucionálního přijetí kryptoměn v Hong Kongu a Švýcarsku.

V letošním roce je vidět velký zájem institucionálních společností, které pomalu vstupují do prostředí kryptoměn. Důležitým předpokladem pro další rozšiřování tohoto trendu je jednoznačně regulace a kontrola.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: