Goldman Sachs chce již letos nabídnout investiční služby v oblasti kryptoměn

4.5
(2)

Ještě v poměrně nedávné minulosti byla společnost Goldman Sachs dobře známá svým antikryptoměnovým postojem. Časy se ale mění, a dnes se chce s novými investičními produkty postavit do čela kryptoměnového závodu.

Nově jmenovaná šéfka digitálních aktiv divize správy soukromého majetku Goldman Sachs Mary Catherine Rich oznámila, že banka se chystá již brzy nabídnout svým klientům v rámci své skupiny pro správu soukromého majetku investice do bitcoinu (BTC) a dalších kryptoměn.

Chystáme se spustit služby již ve 2. čtvrtletí

V rozhovoru pro televizi CNBC Mary Richová uvedla, že Goldman Sachs usilovně pracuje na tom, aby již ve druhém čtvrtletí letošního roku nabídla expozici vůči tomuto novému typu rozvíjejících se aktiv.

“Úzce spolupracujeme s týmy napříč celou firmou, abychom prozkoumali způsoby, jak nabídnout promyšlený a vhodný přístup k tomuto ekosystému pro klienty soukromého kapitálu, a my se těšíme, že to je něco, co v nejbližší době budeme poskytovat”

Kromě toho dodala, že firma zkoumá možnost nabízet kompletní soubor investičních nástrojů do kryptoměn prostřednictvím různých typů investic.

Goldman Sachs ve stopách Morgan Stanley

Morgan Stanley, americká nadnárodní finanční společnost, která působí jako investiční banka a broker-dealer, nedávno oznámila, že její finanční poradci budou moci svým klientům nabízet bitcoinové fondy již tento měsíc. Společnost Goldman Sachs se chystá tento postup napodobit.

Díky novým regulacím uplatňovaným po celém světě chce stále více bank a investičních fondů zahrnout digitální aktiva do svých strategií a služeb správy majetku.

Neutichající poptávka po digitálních aktivech navíc exponenciálně roste díky institucím a významným osobnostem, jako je Michael Saylor, které našly způsob, jak kryptoměny hromadit třeba tím, že žádají u různých bank, které jsou ke kryptoměnám přátelské, o půjčky na další nákupy.

Poptávka po kryptoměnách přitahuje pozornost velkých bank

Podle Richové je poptávka po kryptoměnách ze strany klientů bank tím hlavním důvodem, proč hledají způsoby, jak nabídnout nové finanční produkty zaměřené na trh s kryptoměnami.

“Existuje kontingent klientů, kteří se po tomto aktivu poohlížejí jako po zajištění proti inflaci, a makroekonomické pozadí v uplynulém roce tomu určitě nahrávalo […] Existuje také velký kontingent klientů, kteří mají pocit, že v jistém smyslu se nacházíme v počátcích nového internetu, a ti hledají způsoby, jak se na tomto prostoru podílet.”

Pravdou je, že v současné době banka Goldman Sachs usilovně pracuje na získání souhlasu regulačních subjektů s rozšířením svého podnikání o různé kryptografické produkty a nedávno se stala první americkou bankou v provádění mimoburzovního kryptoobchodu.

Předpokládejme nyní, že Komise pro cenné papíry a burzy a newyorský úřad pro finanční služby se domnívají, že banka splňuje všechny zákonné požadavky, aby mohla nabízet své kryptografické služby. V takovém případě by se banka pravděpodobně vydala na novou, ještě před pár lety (zejména s ohledem na postoj jejího generálního ředitele) naprosto nepředstavitelnou kryptoměnovou cestu.

Závěr

Goldman Sachs je globální investičně bankovní společnost, která podniká v cenných papírech, investičním bankovnictví, řízení investic a dalších finančních službách, takže tento nový počin by mohl přilákat drobné investory a hlavouny z Wall Street, kteří čekají na tento typ inkluze, aby mohli vstoupit do světa digitálních měn.

Zbývá jen počkat, zda se jim podaří splnit všechny příslušné předpisy, aby svým klientům umožnili rozšířit svá portfolia, což by zejména v dnešní době volatility, kterou zažívají všechny finanční trhy, mohla být velmi atraktivní nabídka.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img