Generální ředitel Telegramu odhalil, že drží některé kryptoměny – které to jsou?

4.4
(8)

Zakladatel a generální ředitel společnosti Telegram Pavel Durov prozradil, že on sám vlastní některé kryptoměny. Konkrétně se jedná o bitcoin (BTC), největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace, a TonCoin (TON).

Telegramu se daří

V úterý (18. července 2023) Pavel Durov ve svém příspěvku na oficiálním kanálu Telegramu vyzdvihl růst platformy pro rychlé zasílání zpráv a uvedl, že aplikace na začátku roku zaznamenala více než 800 milionů aktivních uživatelů měsíčně a více než 2,5 milionu nových registrací denně.

Přestože platforma ještě nedosáhla zisku, Durov prohlásil, že jeho společnost je “v absolutních číslech blíže ziskovosti než její konkurenti, jako jsou Twitter a Snap”.

Durov také oznámil, že jeho společnost tento týden vydala dluhopisy Telegramu v hodnotě 270 milionů dolarů. Toto vydání bylo vedenou snahou o financování růstu a pokusu dosáhnout vyrovnaného hospodaření. Generální ředitel sice investory do dluhopisů přímo nejmenoval, ale místo toho uvedl, že se jedná o “známé fondy s hvězdnou pověstí”. Poté šéf Telegramu dodal, že čtvrtinu dluhopisů pak koupil sám jako způsob investice do růstu platformy.

Podle Durova je jeho nejnovější investice doplňkem ke “stovkám milionů”, které do Telegramu vložil v posledních deseti letech, aby udržel aplikaci pro zasílání zpráv v chodu.

Durov drží Bitcoin a Toncoin

Generální ředitel dále prozradil, že pokud jde o digitální měny, tak vlastní dvě aktiva – Bitcoin a Toncoin. Neuvedl ovšem, kolik jich drží.

Toncoin je rebrand původního blockchainového projektu TON (Telegram Open Network), který vyvinuli bratři Pavel a Nikolaj Durovovi. Krátce před plánovaným spuštěním TON v říjnu 2019 podala americká Komise pro cenné papíry (SEC) na Telegram žalobu, což přimělo tým k zastavení projektu.

Společnost Telegram sice zastavila podporu projektu TON, ale zároveň zpřístupnila jeho kód jako open source. To umožnilo komunitě převzít iniciativu.

Někteří lidé mi navrhovali, že jsem si měl raději koupit dům nebo letadlo. Ale já se raději soustředím na svou práci, aniž bych cokoli vlastnil (no, kromě Telegramu, nějakých Bitcoinů a Toncoinů)

Telegram nedávno přidal novou funkci, která uživatelům umožní nakupovat, vyměňovat a provádět peer-to-peer (P2P) transakce USDT v síti Ton. Durov již dříve uvedl, že jeho platforma plánuje spustit non-cusotdy peněženky a decentralizovanou burzu, aby se zabránilo dalšímu “kolapsu FTX”.

Závěr

Krom toho, že je Durov znám jako autor sociální sítě Telegram, je také znám svou obhajobou svobody slova a soukromí uživatelů na internetu. Během své kariéry čelil mnoha výzvám a konfliktům s ruskou vládou ohledně kontroly a cenzury internetu. To, že Bitcoinu věří a sám jej vlastní, je určitě dobrou zprávou pro všechny fanoušky této kryptoměny.

Co se pak týká ceny tokenu Ton, tak ta se aktuálně pohybuje (v době psaní článku) kolem 1,365 USD. Historického maxima dosáhla na úrovních 5,29 $. Pro více informací se přidejte také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img