Elon Musk tak trochu odchází z Twitteru

3.8
(4)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ve čtvrtek oznámil Elon Musk svůj odchod z funkce generálního ředitele Twitteru. Jeho místo by měla nahradit zhruba za šest týdnů Linda Yaccarino. Ta aktuálně pracuje pro mediální skupinu NBCUniversal na pozici šéfky globální reklamy a partnerství. Jejím primárním úkolem budou obchodní záležitosti. Design a nové technologie si ponechá Musk.

Linda Yaccarino
Obrázek: Linda Yaccarino – Příští ředitelka Twitteru

Jaký to bude mít dopad na Twitter se zatím neví, ale akcionáři Tesly už slaví. Elon Musk byl poslední dobou často kritizován, že se nedostatečně věnuje řízení Tesly. Její akcie na oznámení reagovaly nárůstem o 2 %. Ale i cena Dogecoinu se dočkala nárůstu. Zatímco většinou kopíruje cenu bitcoinu, tak v pátek se odklonila a celý víkend se drží lépe. I když s výměnou loga Twitteru nebo příslibem reklamy pro McDonald’s se to nedá srovnat.

Závěr

Musk se vzdal pozice generálního ředitele, ale zůstává na pozici předsedy správní rady a technologického ředitele. Od příchodu Lindy Yaccarino si pravděpodobně slibuje návrat inzerentů. V současnosti jsou na tom totiž dost bledě. Z 1000 nejlepších inzerentů této sociální sítě před Muskovým převzetím se více než 600 nevrátilo. To samozřejmě vedlo k razantním škrtům nákladů a hledáním řešení. Odstranění negativního vlivu (Muska z vedení) a nákup kvalitního obchodníka (Lindy Yaccarino) je tedy jasným logickým vyústěním situace. Uvidíme, zda to pomůže.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img