Fed je v pasti – tvrdí přední analytik

4.5
(14)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní systém USA (Fed) se aktuálně nachází v nesnázích, protože deficity způsobené nejen pandemií koronaviru narušují americkou ekonomiku. Dopady na americkou ekonomiku tak mohou být obří a obavy z vysoké inflace jsou na místě.

Koronavirus a ekonomika

Pandemie koronaviru Covid-19 způsobuje ve světě zmatek. Stimulační balíčky na podporu ekonomik jednotlivých států se vyšplhaly do bilionů amerických dolarů po celém světě. Investoři a obchodníci tak hledají útočiště pro svůj kapitál.

Zatímco svět se řítí pomalu do ekonomické krize, předseda Fedu Jerome Powell vyjádřil během minulého týdne na Wall Street Journal Jobs Summit nulové obavy z vysoké inflace. Powell však nevysvětlil, kdy skončí politika „snadných“ peněz.

Po vystoupení předsedy Fedu americké dluhopisy a akcie zaznamenaly vyšší výprodeje. Během konference Jerome Powell prohlásil:

„Očekáváme, že jak se ekonomika znovu otevře a doufejme, že se zrychlí, tak uvidíme, jak se inflace posune prostřednictvím základních efektů. To by mohlo vytvořit určitý tlak na růst cen. Chtěli bychom vidět udržitelnost inflace nad 2 procenty a chtěli bychom být na správné cestě, aby se inflace udržitelně dostala nad 2 %.“

Vyjádření Jerome Powella podle analytiků negativně ovlivnilo trh a také se zdánlivě projevilo na trhu drahých kovů a kryptoměn. Analytik a manažer investičního společnosti Crescat Capital, Otavio Costa, tak v reakci na summit prohlásil, že měnové návyky Fedu jsou nezodpovědné a nechávají centrální banku v pasti.

Podle Costy je deficit USA na nejhorší úrovni za posledních 70 let. Costa prohlásil:

„Fiskální výdaje budou mnohem vyšší. Bidenova administrativa nyní plánuje dvoustupňový stimulační balíček: záchrana a zotavení. Záchrana se bude blížit hodnotě 1,9 bilionů amerických dolarů.“

Závěr

Investoři z obav z vysoké inflace a nestabilního dolaru tak hledají bezpečný přístav pro svůj kapitál, kde útěchu nalézají i u kryptoměn. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 54 800 USD dle KMC.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pupen

Nejprve se pupínku uč a pak můžeš psát články o inflaci a nelži. S kryptoměnama si budeš moci vykládat WC. Jste jak sekta. Teď vás vypumpují a pak oshortují, že vám budou trenky malé.

pietro

Člověče, tebe vytáhli odkud???

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: