Dva velké testy pro Bitcoin: COVID-19 a Jerome Powell

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Ve čtvrtek cena bitcoinů klesla přibližně o 8 %. Den před tím předseda FEDu, Jerome Powell, uvedl, že má v úmyslu udržet úrokové sazby blízko nuly až do roku 2022, přičemž v dohledné budoucnosti načerpá do finančního systému nejméně 120 miliard dolarů měsíčně.

Jak to ovlivňuje bitcoiny?

V roce 2020 zde stále je otázka, zda Bitcoin skutečně přešel z kategorie rizikových aktiv do kategorie hodnotová aktiva. Účastníci trhu se dívají na korelaci mezi bitcoiny a S&P 500. Korelace vyšší na začátku roku 2020, rozptýlila se po „likviditní krizi“ a od té doby se znovu značně spojila, čímž se nyní přiblížila téměř historickým maximům.

SKEW.COM

Tandemový pokles Bitcoinu a akcií znovu způsobil, že jsou bitcoiny opět považovány za riziková aktiva, tj. pokud akcie klesají, bude Bitcoin také klesat. Nejjednodušší způsob, jak analyzovat tento pojem, je pohled na data u bitcoinů, dlouhodobou odolnost a celkový ekonomický výhled.

COVID-19 a Jerome Powell efekty

Ekonomický výhled

Bitcoin je často využíván jako úložiště hodnoty. Stále však sleduje pohyby rizikových aktiv. Vzhledem k tomu, že přechod na preferované úložiště hodnoty (a tím vytlačování zlata z této role) stále probíhá, mohly by panické prodeje během poklesů trhů v krátkodobém horizontu způsobit problém.

Metriky dat

Míra tržní dynamiky klesla z 0,70 na 0,69, ale i přes nedávné oslabení cen zůstává zvýšená. Hodnota nad 0,65 znamená zvrat v býčí hybnosti, zatímco hodnota 0,35 znamená zvrat v medvědí hybnosti.

VALIENDERO DIGITAL ASSETS, BLOCKTAP.IO

Současné datové metriky naznačují, že vzestupná dynamika bitcoinů klesá. Tato představa, spojená s ekonomickými obavami, by mohla v krátkodobém horizontu i nadále snižovat cenu Bitcoinů.

Dlouhodobá odolnost

Pozoruhodná je i pouhá skutečnost, že Bitcoin je stále naživu, vzhledem k tomu, jak daleko došel v tak krátkém časovém období, a to bez jakékoli vládní pomoci nebo preferenčního zacházení s firmami.

BRAVENEWCOIN.COM, FOX-LENT, CATE & BATES, MATTHEW & LINKOV, IGOR. (2015).

Zejména globální trhy se v posledních desetiletích staly stále křehčími, vzhledem k jejich vzájemné provázanosti, složitosti a přetrvávajícím vládním zásahům.

BRAVENEWCOIN.COM

Historicky se ukázalo, že Bitcoin je velmi odolný, pokud jde o zotavení a absorpci (levý horní roh), zatímco tradiční finanční aktiva se posunula dále směrem k pravému dolnímu rohu.

Cena bitcoinů tedy může prozatím klesnout, vzhledem k datovým metrikám a potenciálnímu ekonomickému vývoji ale jeho odolnost, zejména s nulovou vládní pomocí, naznačuje, že k zásadnějšímu navýšení hodnoty bitcoinů dojde spíše v dlouhodobějším horizontu.

Závěr

Bitcoin dostal v průběhu koronavirové krize dost zabrat, ale zvládl to. Můžeme pouze spekulovat, kde by se pohybovala jeho cena, kdyby k pandemii nedošlo. Kde si myslíte, že se Bitcoin bude pohybovat za pár let? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: