[ZPRÁVY] Facebook zkoumá možnou aplikaci blockchainu – TRX airdop úspěšně dokončen…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Facebook zkoumá možnou aplikaci blockchainu – TRX airdrop úspěšně dokončen – IOTA má partnerskou smlouvu s Porsche – ASIC resistence prioritou pro ZCash Foundation – Plánované spuštění BTC swap kontraktů na NYSE velkým krokem k adopci BTC – Winkelvossové mají patent na vypořádání krypto ETP – Giganti Telefonica and Telstra testují blockchain – Thajská burza otevřela blockchainovou plaformu pro financování startup firem v zemi – Íránci nakoupili kryptoměny celkem za 2,5 miliardy USD – Ukrajinský regulátor hodlá uznat kryptoměny jako finanční instrument

Zpráva dne

David Marcus, ředitel aplikace Messenger, oznámil, že Facebook momentálně zkoumá možné využití blockchainu. Marcus vedl Messenger a také figuroval jako člen správní rady kryptoburzy Coinbase. V lednu oznámil generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg, že se bude zabývat digitálními měnami. Vypadá to, že to myslí vážně. Cointelegraph.com (v EN)

Psali jsme také: Blockchain by mohl ohrozit i Facebook

Kryptoměny a ICO

Justin Sun, zakladatel společnosti Tron, potvrdil, že TRX airdrop pro Ethereum komunitu byl úspěšně dokončen. Bitcoinist.com (v EN)

IOTA oznámila, že spolupracuje s německou automobilkou Porsche na projektu Program 4, který byl podpořen platformou Startup Autobahn. IOTA a Porsche budou spolupracovat s dalšími začínajícími firmami v programu zaměřeném na inteligentní mobilitu. Zpráva podpořila růst ceny tokenu. Cryptovest.com (v EN)

Tip redakce: Vše o budoucím pilíři “Internet of Things” IOTA

Zcash Foundation oznámila, že považuje ASIC resistenci za “momentální technickou prioritu” v reakci na tvrzení čínské firmy Bitmain, která údajně vyvinula ASIC miner, který je kompatibilní s algoritmem Equihash. CCN.com (v EN)

Přečtěte si k tématu: Bitmain vyvinul ASIC miner kompatabilní s algoritmem Equihash

Burzy

Analytici Dominic Chu a Robert Kelly tvrdí, že skutečnost, že burza NYSE bude nabízet BTC swapové smlouvy s vypořádáním pomocí fyzického dodání BTC, je důležitým faktorem v adopci Bitcoinu. Cointelegraph.com (v EN)

K tématu jsme také psali: NYSE bude obchodovat s BTC futures

Byznys

Winklevoss IP, společnost vlastněná zakladateli burzy Gemini, bratry Winklevossovými, obdržela patent, jehož cílem je vypořádání burzovních obchodů s krpytoměnami, tzv. “ETP”. Tento patent je pozoruhodný už tím, že nám poskytuje pohled na pokračující snahy bratrů Winklevossových o posun vpřed v obchodování s ETF certifikáty a snaží se najít řešení, jak se vypořádat s překážkami amerických regulátorů. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: Burzy a směnárny kryptoměn – jak si vybrat burzu

Giganti na poli telekomunikací jako jsou BT, HGC Global Communications, Telefónica nebo Telstra se připojily k testování blockchainového řešení firem Colt a PCCW Global, které má za cíl snížit náklady v telekomunikačním průmyslu. Coindesk.com (v EN)

Regulace

Thajská burza cenných papírů (SET) oficiálně uvedla na trh blockchainovou platformu pro startupy v zemi. Pod názvem LiVE umožňuje platforma začínajícím podnikům a malým podnikům přístup k financování z fondů rizikového kapitálu a institucionálních investorů přímo prostřednictvím obchodování systémem peer-to-peer. CCN.com (v EN)

Předseda ekonomického výboru iránského parlamentu odhalil, že Iránci poslali ze země více než 2,5 miliardy USD, aby si zakoupili kryptoměny. Bitcoin.com (v EN)

Ukrajinská národní komise pro cenné papíry a burzovní trh (SSMCS) uvažuje o uznání kryptoměn jako finančního nástroje. Cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img