Blockchain ohrožuje i takovou společnost, jakou je Facebook

0
facebook libracoin

Kdo by dnes neznal Facebook? Používají ho denně miliony lidí. Facebook se stal v průběhu let více než jen sociální sítí. Širokou veřejností však nejsou všechny jeho rozhodnutí vnímány pozitivně. Zdá se, že platforma čelí několika problémům.

Blockchainová technologie ohrožuje Facebook

Ohledně Facebooku existují rostoucí obavy, týkající se soukromí, shromažďování údajů a cenzury obsahu. Uživatelé jsou nuceni dát k dispozici svůj obsah a osobní informace společnosti, protože neexistuje způsob, jak tento problém obejít.

Blockchain může takové problémy vyřešit a tyto platformy poměrně rychle poslat na pohřebiště dějin. Ideou je být vším, čím je Facebook, ale také tím, čím Facebook není nebo nemůže být.

Analytik společnosti RBC Capital Markets Mitch Steves myslí stejně. Podle jeho názoru blockchainová síť může narušit sociální média z několika důvodů. Umožní vám sdílet všechny typy obsahu jen s lidmi, se kterými chcete, bez spoléhání se na zprostředkovatele. Tím se zabrání shromažďování údajů prostřednictvím internetových monopolů, jako jsou Facebook a Google.

Více o blockchainu se dozvíte na našich stránkách.

Facebook a zneužívání údajů

Jeden z naléhavých problémů stále přetrvává. Vaše údaje mohou být zneužity. Centrální sběr dat je přímo šitý na míru zneužití, ať již vládními nebo soukromými subjekty. Problémy s ochranou osobních údajů se vynořily momentálně i na Facebooku. Nedávné zneužití údajů společností Cambridge Analytics je jen jedním z příkladů (jde o údaje od více než 50 milionů uživatelů). Je více než zřejmé, že centralizované řízení uživatelských dat jednoduše nefunguje bezpečně.

Praktiky, které lidi znechucují

Není tedy divu, že lidé stále více nedůvěřují podobným společnostem a jsou z jejich konání znechuceni. Navíc pokud má firma odvahu arogantně zakázat reklamy na své platformě. V tomto případě se jedná o kryptoměny. V přímém přenosu můžeme vidět cenzuru v její nejčistší formě.

Pravdou je, že nezákonné programy a podvody musí být zablokovány, ale na Facebooku vynakládali minimální úsilí, aby takovému jednání adresně zabránili. Namísto toho se ve společnosti rozhodli plošně zakázat reklamy související s kryptoměnami. Z toho je zřejmé, že Facebook otevřeně bojuje proti Bitcoinu a ostatním kryptoměnám.

V takovém řízení není Facebook sám. Podobně se chová například i GOOGLE. Berou si snad příklad z Číny?

Obavy dominantních společností

Princip blockchainu jde proti samé podstatě společností, jako je Facebook. Ať už jsou to sociální sítě, finanční instituce nebo jiné společnosti, které vydělávají na tom, že jsou jen jakýmsi zprostředkovatelským článkem mezi účastníky trhu.

Právě blockchain má potenciál, aby tyto zprostředkovatele vymazal z obchodního schématu. Proto jsou jejich obavy a kroky, které v poslední době dělají, vcelku pochopitelné. Mohli by totiž ztratit své výsostné postavení a přijít o své obrovské zisky.

Co si myslíte, dokáží zastavit nástup blockchainové technologie?

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře