[ZPRÁVY] Cenzura? Facebook smazal již doručené zprávy od Zuckerberga a dalších manažerů…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Facebook smazal již doručené zprávy od Zuckerberga a dalších manažerů – Tom Lee předpovídá výprodeje kryptoměn před dnem výběru daní v USA – 15. května dojde k forku Bitcoin Cash – ADS Securities přidává CFD kontrakty pro kryptoměny BCH, LTC a XRP – Regulátor v UK varoval, že služby nabízející kryptoměnové deriváty nejspíš podléhají dohledu – Americká SEC potichu zvažuje povolení ETFs – Japonsko nastavuje pravidla pro ICO – Dánská banka nebude podporovat kryptoměnové deriváty – Coinbase otevřela fond pro kryptoprojekty ve fázi ranného startupu – Akcie Monexu vystřelily o 20 % výše po oznámení o koupi burzy Coincheck – Kanadská firma přestala těžit zlato a bude tězit BTC – Jihokorejská banka Shinhan vstoupila do partnerství s OmiseGo

Zpráva dne

Zatímco vy nemůžete smazat již odeslané a doručené zprávy ze schránky příjemce, Facebook to udělal pro Marka Zuckerberga a další vedoucí pracovníky. Tři zdroje společnosti TechCrunch potvrzují, že staré zprávy na Facebooku, které obdržely od Zuckerberga, zmizely z jejich doručené pošty ve Facebooku, zatímco jejich vlastní odpovědi pro něj stále ve schránce jsou. Techcrunch.com (v EN)

Tip redakce: Facebook by mohl být nahrazen sítí na bázi blockchainu

Kryptoměny a ICO

Tom Lee ze společnosti Fundstrat předpovídá “masivní výprodej” kryptoměn, který by měl nastat kvůli výběru daní v USA. Podle něj americké domácnosti a kryptoburzy budou dlužit na dani z příjmů. Jak domácnosti, tak burzy budou prodávat své kryptoměny, aby zaplatily daně americké vládě. Cointelegraph.com (v EN)

Vedoucí vývojář Amaury Séchet potvrdil, že 15. května proběhne fork Bitcoin Cash (BCH), aby umožnil větší velikosti bloků spolu s dalšími úpravami. Změna je naplánována na 15. května v 12:00:00 UTC a bude probíhat na základě mediánového času (MTP). CCN.com (v EN)

ADS Securities se sídlem v Abu Dhabi oficiálně oznámila, že přidává CFD kontrakty pro Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) a Ripple (XRP). Bitcoin.com (v EN)

Tip redakce: Lze obchodováním s CFD kontrakty zbohatnout?

Regulace

Regulátor v UK varoval, že firmy nabízející služby spojené s kryptoměnovými deriváty “nejspíš” podléhají dohledu a měly by mít povolení od úřadů.  Coindesk.com (v EN)

Podle dokumentů z americké SEC ze dne 23. března komise zahájila v tichosti formální řízení s cílem určit, zda schválí změnu pravidel, která by burze NYSE Arca umožnila zalistovat dva ETF kryptofondy. CCN.com (v EN)

Japonská výzkumná skupina umožnila definici a schválení počátečních nabídek mincí (ICO). Navrhovaná pravidla zahrnují identifikaci investorů s cílem zabránit praní špinavých peněz, ochranu stávajících akcionářů a držitelů dluhů a omezení nekalých obchodních praktik, jako je tzv. insider trading. CNBC.com (v EN)

Jedna z největších dánskách bank Danske Bank zveřejnila dokument oznamující, že banka už nebude “podporovat investiční prostředí kryptoměn”. Danske Bank “zruší možnost” svých zákazníků nakupovat finanční nástroje obsahující kryptoměnové deriváty. Navzdory obavám banky týkajících se rizik spojených s kryptoměnami budou zákazníci Danske Bank stále schopni nakupovat virtuální měny prostřednictvím kreditní karty. Bitcoin.com (v EN)

K tématu si také můžete přečíst: Přehled regulací ve světě

Burzy

Coinbase spustila nový fond s názvem Coinbase Ventures, který bude investovat do startupů v počáteční fázi vývoje krpytoměn a blockchainu. V příspěvku na blogu vedoucí společnosti Coinbase pro rozvoj podnikání a podnikání, Emilie Choi, uvedla, že cílem fondu je posílení sektoru kryptoměn. Techcrunch.com (v EN)

Japonská on-line zprostředkovatelská firma Monex Group v pátek oznámila, že koupí kryptoburzu Coincheck za 33,59 milionů USD. Akcie společnosti Monex se po oznámení zvedly o 20 procent. CNBC.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Coinbase bude podporovat ERC-20 tokeny

Byznys

Kanadská těžební firma opustila těžbu zlata a přesunula se na internet, kde bude těžit něco jiného – Bitcoin. Cryptovest.com (v EN)

Jedna z největších obchodních bank v Jižní Koreji, Shinhan, vstoupila do strategického partnerství s OmiseGo na Ethereu založenou platformu, aby urychlila přijetí a implementaci blockchainové technologie v Asii a konkrétněji v Jižní Koreji. CCN.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

“výprodeje kryptoměn před dnem výběru daní v USA” – ktory to je ten den vyberu dani?

spot_img